Archiwum:

Patagonia – 17 dni

Ameryka Południowa
|
17
dni | 2 - 8 osób w grupie
opis wycieczki

przyrodnicza, historyczna, krajoznawcza

Patagonia tajemnicza kraina na krańcu świat, miejsce które od zawsze fascynował i pobudzało wyobraźnie wielu ludzi. Niedostępna i dzika kraina od dawna przyciągała ludzi wielu narodowości. Patagonia dla jednych była ziemia obiecana dla innych „ziemią ostatniej nadziei”.

Podróż przez Patagonię to doświadczenie ogromnej przestrzeni, możliwość obcowania z pięknem i surowością patagońskiej przyrody w wielu miejscach nietkniętej jeszcze przez cywilizację. Patagonia to doświadczenie kontrastów, chłodu lodowców i rozgrzanej słońcem pampy, zielonych lasów i pustkowi ziemi ognistej. Wieże Torres del Paine, szczyt Fitz Roy, czy Cerro Torre To tylko jedne z wielu cudów natury jakie można zobaczyć w krainie na krańcu świata. Wyprawa na półwysep Valdes to okazja do spotkanie z legendarnymi gigantami - (Waleniami Biskajskimi) Słoniami I lwami Morskimi. Wyprawa do Patagonii jest wyjątkową podróżą podczas której pojęcie czasu oraz przestrzeni nabierają zupełnie innego znaczenia, a doświadczenia piękna natury pozostaje na długo pamięci.

program

W zależności od czasu przylotu. Popołudniu spotkanie organizacyjne w hotelu w Popołudniu i wieczorem udamy pieszą wycieczkę wraz ze zwiedzaniem  Buenos Aires Pałac prezydencki Casa Rosada, Plaza de Congreso wraz z Congreso Nacional , spacer ulicy Argentyny Avenida Nueva de Julio. Wizyta na deptaku Avenida la Floryda Wieczorem kolacja I czas na relaks w dzielnicy San Telmo. Gdzie wśród wielu kafejek i barów rozbrzmiewają dźwięki tanga.

Rano transfer na lotnisko i wylot do Trelew następnie przejazd do Trelew Które będzie naszą bazą noclegową lub bezpośrednio do Puerto Piramides, które znajduje się na Półwyspie Valdes. Półwysep Valdes od 1999 roku znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO ze względu na szczególnie cenne walory przyrodnicze. Wieczorem możliwość drugiego rejsu lub spacer na klify otaczające Puerto Piramides z których roztacza się widok na zatokę.

B.

Rano udamy się na przejażdżkę po Półwyspie Valdes. Na początek pojedziemy do Punta Norte gdzie biedzimy mogli zobaczyć kolonie Lwów morskich i słoni morski a przy odrobinie szczęścia zobaczymy także Orki. Dalej udamy się w kierunku Caleta Valdes gdzie znajduje się kolonia Pingwinów Magellana  a dalej pojedziemy do Punta Delgada. Popołudniu przejazd do Puerto Mandryn i zakwaterowanie Po południu dla chętnych którym nie straszne są zimne wody Atlantyku możliwość kąpieli z lwami morskimi. Popołudniu rejs na spotkanie z „Gigantami z Valdes” Bliskie spotkania z sakami morskimi Walami Biskajskimi południowymi które migrują w okolice Półwyspu Valdes aby urodzić młode i dobyć gody.

B.

Rano pożegnacie z półwyspem Valdes Udamy się do Puerto Madryn. Następnie przejazd do Punta Tombo gdzie znajduje się największa na świecie kolonia Pingwinów Magellana. Następnie postój na plaży przy Isla Escoindida gdzie przy odrobinie szczęścia można spotkać Słonie Morskie. Wieczorem przejazd  do Puerto Madryn.

B.

W zależnosći od godziny przelotu do Ushuaia.  Przejazd na Lotnisko przelot do Ushuaia na Ziemi Ognistej. Po przylocie i zakwaterowaniu krótki trekking do Lodowca Martaial z którego rozpościera się wyjątkowy widok na zatokę i miasto Ushuaia.

B.

Rano udamy się do jednego z najciekawszych przyrodniczo parków narodowych Ameryki Południowej. Park Narodowy Ziemi Ognistej. Pomimo może się wydawać „zwyczajnym miejscem” jest to jedyne w swoim rodzaju miejsce gdzie możemy podziwiać formacje roślinne jakie niegdyś porastały Antarktydę zanim jeszcze Antarktyda została przykryta przez grube warstwy lodu. Dla chętnych możliwość wejście na szczyt Cerro Guanaco z którego rozpościera się panorama na Kanał Bigle i Park Narodowy.

B.L.D.

W zależności od warunków pogodowych a te często się zmieniają na Ziemi ognistej udamy się na rejs po kanale Bigle podczas którego zobaczymy mieszkańców wysp. Odwiedzimy Wyspę lwów morskich, wyspę kormoranów. Udamy się również na mini trekking po jednej z wysp gdzie do dziś można zobaczyć pozostałości po pierwszych mieszkańcach Ziemi Ognistej Indianach – Yanga jeśli dopisze nam szczęście podczas rejsu być może uda nam się zobaczyć wieloryby. Wieczorem czas wolny w Ushuaia

B.

Całodzienny przejazd przez ziemię ognistą z Ushuaa w Argentynie do Punta Arenas w Chile Po drodze przepłyniemy promem przez Cieśninę Magellana. Popołudniu spacer po punta Arenas oraz kolacje w jedne z lokalnych restauracji.

B.

Rano Udamy się do miejsca gdzie został założony jedne z pierwszych Chilijskich osad w południowej Patagonii Zobaczymy Fort Bulnes w okolicy tego miejsca była także próba założenia fortu przez Sarmiento de Gamboa jednego z kapitanów na służbie króla hiszpańskiego Filipa.  Popołudniu przejazd do Puerto Natales zakwaterowanie i kolacja.

B.

Po śniadaniu wypłyniemy w rejs w stronę Parku Narodowego Bernardo O’Higins. Podczas rejsu zobaczymy z bliska fiordy Patagonii oraz ich mieszkańców: lwy morskie, kormorany i wiele innych gatunków zamieszkujących ten jeden z najmniej zaludnionych obszarów naszej planety. Następnie zatrzymamy się przy lodowcu Balmaceda i udamy się na krótki trekking (około 30 min). Po trekkingu i posiłku czeka nas rejs motorówkami po rzece Serrano do miejsca znajdującego się na granicy Parków Narodowych Bernardo O’Higins i Torres del Paine.

B.

Wcześnie rano wyjazd na całodzienne zwiedzanie parku narodowego Torres del Paine uważanego za jeden z najpiękniejszych parków narodowych obu ameryk. Dla chętnych treking pod legendarne wieże Paine który dostarczy na pewno wielu wrażeń i przyjemności obcowania z patagońską przyrodą. Następnie przejazd po parku Zobaczymy Jezioro Pehoe a jeśli dopisze nam szczęście będziemy mieli okazję do spotkania z Guanako Popołudniu odwiedziny Jaskinię gdzie znaleziono szczątki olbrzymiego Leniwca ziemnego Następnie przejazd do Puerto Natales. Wieczorem Pożegnalna kolacja  z Chilijskim winem i owocami morza.

B.

Całodzienny przejazd do El Calafate w Argentynie  Calafate. Po przyjeździe  i zakwaterowaniu dla chętnych spacer do rezerwatu Patków w lagunie Nimez. Kolacja i czas wolny.

B.

Rano wyjazd do Puerto Bandera następnie rejs katamaranem do Lodowców Upsala (największy) oraz Spegazzini (najwyższy) następnie przejazd pod lodowiec Perito Moreno (najbardziej spektakularny) popołudniu powrót do El Calafate.

B.

Rano wyjazd do El Chalten będącego stolicą trekkingu w Argentynie. Jeśli dopisze pogoda tego samego dnia udamy się na trekking w kierunku Lago Torre gdzie rozpoczyna się jedne z najtrudniejszych szlaków górskich wiodących na szczyty Cerro Torre (3128 m. n.p.m) Szczyty uwiecznione w filmie Wernera Herzoga „Krzyk Kamienia”.

B.

Rano udamy się na jeden z najbardziej malowniczych szlaków górskich Patagonii droga w kierunku Laguny de los Tres oraz punk widokowy u podnóża Cerro Fitz Roy  (3359 m. n.p.m) Dla tych co nie lubią dużo chodzić możliwość rejsu po Lagunie Desierto ( opcja dodatkowo płatna ) gdzie do woli można się delektować pięknem i surowością Patagonii Nocleg w El chalten.

B.

Rano możliwość ostanie go trekkingu po Lodowcu Viedma lub czas wolny Popołudniu przejazd do El Calafate Ostania Kolacja w Patagonii.

B.

Wylot do Buenos Aires. W zależności od godziny przylotu Udamy się do dzielnicy La Boca słynąca z kolorowych domów oraz legendarnego stadionu i klubu piłkarskiego Boca Junior, w którym zaczynał swoją karierę Diego Maradona. Wieczorem ostanie kolekcja w Buenos Aires w Bpuerto Madero lub w Centrum.

B.

W zależności od godziny wylotu przejazd na  lotnisko i wylot.

B.

Informacje praktyczne

Uwagi końcowe


  • Istnieje możliwość zorganizowania wyjazdu indywidualnego bez pilota, w tym celu prosimy o kontakt z biurem
  • Jest możliwość zorganizowania Wprawy w innym terminie – Styczeń Luty w takim wypadku zmiata Półwyspu Valdes wyruszymy do Bariloche

W chwili obecnej brak terminów, jeśli jesteś zainteresowany – napisz do nas