O nas

Nazywamy się Beyond-The-Path”, czyli „Poza szlakiem”. Ta nazwa nie jest przypadkowa. Niestrudzenie poszukujemy nieszablonowych rozwiązań, abyś podczas wyjazdów z nami mógł doświadczyć niezapomnianych wrażeń.

Jesteśmy biurem podroży specjalizującym się w projektowaniu wyjazdów na zamówienie. Organizujemy wyjazdy indywidualne i grupowe. W szerokiej gamie propozycji kładziemy szczególny nacisk na Twoje doznania i doświadczenia. Nie jesteśmy tylko „wirtualnymi agentem” – z kim odkryjesz niepowtarzalne piękno miejsc, do których Cię zabierzemy.

Jesteśmy zdania, że to nie miejsca, a ludzie tworzą atmosferę – dlatego w realizację naszych wyjazdów wkładamy całe  serce.

Nasze motto to „Ciesz się różnicami” („Enjoy the difference”), które  w doznawanych przez naszych klientów emocjach i przeżyciach, a to one decydują o wartości naszej oferty. Każdą wyprawę traktujemy indywidualnie i jesteśmy gotowi dostosować się do Twoich potrzeb – dbamy o elastyczność w naszym działaniu, na co pozwala nam też wieloletnie doświadczenie w branży turystycznej.

Misja

„Ten kto żyje widzi dużo, ten kto podróżuje widzi więcej” – arabskie przysłowie *****

Nasze wyprawy organizujemy tak, aby w jak najlepszy sposób połączyć możliwość odwiedzania wybranych miejsc z indywidualnymi potrzebami uczestników. Naszym celem jest przygotowanie wypraw wyjątkowych i inspirujących oraz przeprowadzenie ich z zachowaniem standardów bezpieczeństwa uczestników, co jest możliwe m.in. dzięki starannemu planowaniu. Podczas pobytu w odwiedzanych miejscach staramy się przekazywać jak najwięcej informacji na ich temat, unikając stereotypów i uproszczeń. Bardzo ważnym elementem naszych wypraw jest wsparcie dla lokalnych społeczności oraz minimalizacja negatywnego wpływu podróżowania na środowisko. Zależy nam na tym, aby uczestnicy mogli przeżyć wyjazd w najpełniejszy sposób, poznając innych ludzi, ich kulturę, doświadczając kontaktu z przyrodą, poszerzając wiedzę na temat procesów toczących się na świecie.

Dlaczego my

Jesteśmy pasjonatami podróży pragnącymi podzielić się z naszymi uczestnikami ciekawością świata oraz stale poszerzaną wiedzą na temat miejsc, które odwiedzamy. Mamy wieloletnie doświadczenie w przygotowywaniu i realizacji wypraw w nawet najbardziej niedostępne rejony świata. Postanowiliśmy stworzyć biuro, które zajmie się organizacją niepowtarzalnych, niebanalnych wyjazdów, które umożliwią bliskie spotkania z przyrodą i kulturą odwiedzanych miejsc.

Dużą wagę przykładamy do przekazywania wiedzy dotyczącej natury oraz zagadnień związanych z ochroną środowiska i prawami człowieka w skali zarówno lokalnej, jak i globalnej.

NASZE ATUTY

  • Wiedza i doświadczenie

  • Komfort i bezpieczeństwo: 

Dążymy do tego, aby każdy wypoczywający z nami czuł się komfortowo i bezpiecznie.

  • Satysfakcja: 

Naszym celem jest organizacja niezapomnianego wypoczynku i spełnianie wakacyjnych marzeń naszych Klientów.

  • Rozwój przez odkrywanie: 

Poszukujemy nowych doznań i destynacji. Jesteśmy odważni i ciekawi nowości, dlatego oferujemy niezapomniane doświadczenia.

  • Pasja i zaangażowanie: 

Do realizacji naszych wypraw podchodzimy z pasją, a każdego naszego Klienta traktujemy wyjątkowo.

  • Atmosfera przyjaźni: 

Kształtujemy przyjacielskie, pełne zaufania i wzajemnego poszanowania relacje w grupie.

  • Sukcesy i efekty: 

Stale oceniamy efekty naszej pracy i nieustannie podnosimy sobie poprzeczkę.

Odpowiedzialna turystyka

 

Jesteśmy pasjonatami podróży pragnącymi podzielić się z naszymi uczestnikami ciekawością świata oraz stale poszerzaną wiedzą na temat miejsc, które odwiedzamy. Mamy wieloletnie doświadczenie w przygotowywaniu i realizacji wypraw w nawet najbardziej niedostępne rejony świata. Postanowiliśmy stworzyć biuro, które zajmie się organizacją niepowtarzalnych, niebanalnych wypraw, które umożliwią bliskie spotkania z przyrodą i kulturą odwiedzanych miejsc. Dużą wagę przykładamy do przekazywania wiedzy dotyczącej natury oraz zagadnień związanych z ochroną środowiska i prawami człowieka w skali zarówno lokalnej, jak i globalnej.

Bezpieczeństwo

Zależy nam, aby minimalizować zagrożenia, jakie mogłyby pojawić się w trakcie wyprawy. Przykładamy dużą wagę do uświadamiania uczestnikom specyfiki miejsc, do których się wybieramy. Ponadto na bieżąco śledzimy informacje dotyczące potencjalnych zagrożeń, które mogą wystąpić w trakcie podróży. Dzięki wieloletniej współpracy i dobrym kontaktom z naszymi przyjaciółmi na miejscu aktualizujemy na bieżąco informacje, które następnie przekazujemy uczestnikom naszych wypraw. Szczególnie dbamy o to wtedy, gdy podróżujemy do rejonów świata, w których może grozić nam jakieś niebezpieczeństwo związane z siłami natury lub działalnością człowieka.

Nasze wyprawy

Podróżujemy w małych grupach, korzystając z pomocy małych, lokalnych agencji. Noclegi – zależnie od specyfiki wyprawy i miejsca – wybieramy tak, aby zapewnić naszym uczestnikom wygodę i bezpieczeństwo. Zależy nam, aby miejsca noclegowe były atrakcyjne pod względem lokalizacji oraz ceny. Współpracujemy z miejscowymi kontrahentami, którzy są naszymi dobrymi znajomymi, a nierzadko już przyjaciółmi. Podczas naszych wypraw staramy się nie tworzyć bariery pomiędzy turystami a społecznością lokalną. Skupiamy się na poznaniu lokalnych tradycji kulinarnych – kuchnię traktujemy jako świadectwo bogactwa kulturowego danego obszaru. Układając plan wyprawy, jak i podczas samej wyprawy, staramy się w miarę możliwości uwzględniać indywidualne potrzeby uczestników. Najchętniej organizujemy wyprawy tematyczne – przyrodnicze i historyczne – oraz sportowe (trekkingi górskie, nurkowanie, kajakarstwo itd.).

Wyprawy tematyczne

nurkowe

W naszym Zespole BTP Adventure znajdują się pasjonaci nurkowania. Znamy specyfikę oraz potrzeby nurków. Chętnie pomożemy stworzyć wyjątkową wyprawę nurkową w niebanalne miejsca – jeśli jesteś zainteresowany, skontaktuj się z nami.

trekkingowe

Organizujemy wyprawy w jedne z najciekawszych trekkingowo miejsc na świecie. Jeśli nie znalazłeś w naszej ofercie rejonu, do którego chciałbyś się wybrać, napisz do nas – wspólnie postaramy się zorganizować wyprawę marzeń.

przyrodnicze

Naszą pasją i aspiracją jest pokazanie piękna i różnorodności przyrodniczej planety. Dlatego chętnie organizujemy wyprawy w najciekawsze przyrodniczo miejsca dla pasjonatów dzikiej natury. Organizujemy wyjazdy dla ornitologów, entomologów oraz przedstawicieli innych specjalności zainteresowanych atrakcjami przyrody zarówno ożywionej, jak i nieożywionej.

historyczne

Jesteś zainteresowany historią i archeologią? Poszukujesz wypraw, które pozwolą Ci na dokładne poznanie interesujących miejsc, ich historii, zabytków oraz kultury? Jeśli nie znalazłeś oferty wyjazdów, która byłaby zbieżna z Twoimi zainteresowaniami, skontaktuj się z nami – razem możemy zorganizować niebanalną wyprawę lub pomożemy Tobie w indywidualnym zwiedzaniu.

Nasz zespół

Dominik Domagała

założyciel firmy

Pasją Dominika od wielu lat są podróże do miejsc będących białymi plamami na turystycznych mapach świata. Z biegiem lat powstał pomysł, aby umożliwić większej liczbie osób podróże do krajów i miejsc, które nie są popularnymi kierunkami wycieczek turystycznych. Swoje doświadczenie wyniesione w trakcie licznych podróży do Afryki, Ameryki Południowej oraz na Bliski Wschód przyczyniły się do inicjatywy stworzenia „Beyond-The-Path”. Podróże to nie tylko „zaliczenie” kolejnych krajów i atrakcji turystycznych. Wyprawy, które powstają dzięki pracy całego zespołu BTP Adventure to przede wszystkim bliskie spotkania z mieszkańcami odwiedzanych miejsc oraz próba lepszego poznania i zrozumienia tego kim są i jak żyją.

Justyna Kępka

przewodnik turystyczny

Od 18 lat pracuje jako pilot wycieczek i przewodnik wypraw do obu Ameryk, Azji i Afryki oraz w inne zakątki świata. Przez kilka lat  mieszkała w Wenezueli, gdzie pracowała jako przewodnik po dżungli i prowadziła wyprawy do wiosek indiańskich. Po powrocie do Polski w 2008 r. rozpoczęła pracę pilota wycieczek do Ameryki Łacińskiej, następnie do Azji, szczególnie do Indochin, Japonii i Indii. Prowadziła też wyprawy po himalajskich szlakach, m.in. Kaszmiru, Ladakhu czy Doliny Zanskaru, afrykańskich bezdrożach, jak i nowoczesnych azjatyckich metropoliach. Posługuje się językiem angielskim, hiszpańskim, francuskim i włoskim oraz zna podstawy chińskiego. Poza podróżami i nauką języków obcych interesuje się antropologią i religioznawstwem.

Iwona Bartoszcze

przewodnik turystyczny

Podróżniczka I pilotka wycieczek po Himalajach i Birmie. Od ponad 14 lat podróżuje po dachu świata. Jej największą pasją jest kultura Tybetu. Jest współautorką książki – prezentu na 80. Urodziny Jego Świątobliwości Dalajlamy XIV – pt. „108” oraz 3 e-booków o Bhutanie i Tybecie. Jej teksty dotyczące Tybetu, Bhutanu i Birmy publikowało czasopismo National Geographic Traveler. Iwona prowadzi wyprawy po Tybecie, Bhutanie, Birmie, i północno wschodnich Indiach.

Dawid Diduszko

przewodnik turystyczny

Z wykształcenia biolog i ekolog, który chętnie opowiada o dużych i małych zwierzętach podczas wypraw, które pilotuje. Miejsca, które Dawid najczęściej odwiedza z grupami to Bliski Wchód, Afryka, Syberia i Ameryka Południowa. Często pilotuje wyprawy do mało popularnych turystycznie krajów jak Irak, Somalia, Libia, Nigeria czy Republika Środkowoafrykańska. Poza podróżami, zainteresowania Dawida obejmują także historię starożytną obszaru Bliskiego Wschodu oraz wymarłe religie świata.