Uganda, Rwanda, Burundi Demokratyczna Republika Konga – perły Afryki, 14 dni

Afryka
|
14
dni | 2 - 8 osób w grupie
opis wycieczki

przyrodnicza, historyczna, kulturowa, krajoznawcza

Zapraszamy na niezwykłą wyprawę do jednego z najciekawszych regionów Afryki, jakim jest zachodnia część Wielkiej Doliny Ryftowej. Będzie to niezapomniane przeżycie dla osób pragnących kontaktu z naturą, ze względu na ogromne bogactwo gatunkowe i bioróżnorodność fauny i flory.

Podczas jednej wyprawy będziemy mogli spotkać goryle górskie i nizinne i udamy się do rezerwatu szympansów. Odwiedzimy parki narodowe i rezerwaty, w których zobaczymy zwierzęta tworzące klasyczną Wielką Piątkę Afryki. Znajdziemy się też w jednym z najciekawszych ornitologicznie obszarów środkowej części kontynentu. Podczas pobytu w Parku Narodowym Kahuzi-Biéga w Demokratycznej Republice Konga udamy się na spotaknie z Gorylami nizinnymi. Ostatnim krajem jaki odwiedziny Będzie Burundi. Zobaczymy wyjatkowy pokaz tańców burundyjskich bembniarzy oraz udamy siedo źródłę NIlu na herbaciane wzgórza Burudndi. Po trudach podróży będzie na nas czekał relaks nad malowniczymi jeziorami w Wielkiej Dolinie Ryftowej: Bunyonyi, Kiwu i Tanganika. Zapraszamy na wyjątkową wyprawę do miejsc poza szlakiem! BTP Adventure

program

Przyloty do Entebbe odbywają się zazwyczaj w godzinach wieczornych. Po przylocie załatwimy formalności wizowe. Transfer do hotelu i po krótkim odpoczynku spotkanie organizacyjne oraz kolacja.

D.

Po śniadaniu wyruszamy na kilkugodzinny przejazd na południowy wschód Ugandy w stronę miasta Fort Portal. Kolacja i nocleg w pobliżu Parku Narodowego Kibale.

B.L.D.

Po śniadaniu udamy się do porośniętego lasem Parku Narodowego Kibale, w którym po krótkiej prezentacji udamy się na spotkanie z zamieszkującymi go szympansami. Wizyta w parku da nam niezwykłą okazję przyjrzenia się z bliska zwyczajom oraz niezwykle skomplikowanej strukturze społecznej wolno żyjących szympansów. Po obiedzie udamy się w drogę do Parku Narodowego Ruwenzori Moutains. Na terenie parku znajduje się trzeci najwyższy szczyt Afryki – Góra Małgorzaty 5109 m . n.p.m. Po przyjeździe krótki trekking po lesie deszczowym w pobliżu miejsca noclegowego. Nocleg na terenie parku w górskim schronisku lub w hotelu.

B.L.D.

Rano udamy się na trekking po masywie Ruwenzori. Udamy się trasą przyrodniczą, która prowadzi przez różnorodne siedliska związane ze zmianą wysokości. Zobaczymy endemiczne siedliska jak lasy chłodne lasy deszczowe, lasy mgliste oraz górskie wilgotne sawanny. Jeśli pozwolą nam warunki pogodowe, zobaczymy jedne z nielicznych lodowców w Afryce. Po trekkingu udamy się w drogę do Parku Narodowego Królowej Elżbiety. Nocleg i kolacja na terenie parku.

B.L.D.

Po śniadaniu pojedziemy na całodzienne safari po parku narodowym, który jest jednym z najciekawszych i najbogatszych biologicznie siedlisk na obszarze Afryki Równikowej. Będziemy korzystali z samochodów oraz z łodzi – udamy się w rejs po kanale Kazinga. Nocleg i kolacja na terenie parku narodowego.

B.L.D.

Po śniadaniu udamy się z przewodnikiem na spotkanie ze słynnymi lwami, które wspinają się na drzewa. Sektor Ishasha to praktycznie jedyne miejsce w Afryce, w którym można spotkać populację lwów, które opanowały wspinaczkę na konary drzew. Na kolację i nocleg udamy się do domków letniskowych w pobliżu Parku Narodowego Królowej Elżbiety.

B.L.D.

Po śniadaniu opuścimy Park Narodowy Królowej Elżbiety i pojedziemy na południe – do Parku Narodowego Bwindi. Tego dnia czeka nas jedno z najbardziej wyjątkowych spotkań, jakich doświadczymy podczas wyprawy. Ścieżką ukrytą w gęstych, górskich zaroślach podążymy na spotkanie z jedną z grup rodzinnych goryli górskich. Po trekkingu udamy się nad Jezioro Bunyoni – jedno z najbardziej malowniczych jezior Środkowej Afryki. Kolacja i nocleg nad jeziorem.

B.L.D.

Po śniadaniu udamy się na wyspę na jeziorze Bunyoni i ruszymy w drogę w stronę granicy Rwandy. Po drodze będziemy mogli podziwiać niezwykłe formacje skalne Parku Wulkanów oraz przejedziemy przez rezerwat leśny Echuya. Po przekroczeniu granicy udamy się nad jezioro Kiwu. Relaks nad jeziorem przed czekającymi nas następnego dniach wyzwaniami w Demokratycznej Republice Konga.

B.L.D.

Wcześnie rano udajemy się na granicę z Demokratyczną Republiką Konga, następnie udamy sie w stronę praku Kahuzi-Biéga Popołudniu udamy sie na trekking po parku  podczas którego zobaczymy cały przekrój formacji roślinnych zmieniających się wraz z wysokością. Nocleg na tereni parku lub w okolicy

B.L.D.

Po śniadaniu udamy się do Parku Narodowego Kahuzi-Biéga, w którym mamy zaplanowane spotkanie z gorylami, tym razem nizinnymi. Będzie można zaobserwować różnice pomiędzy oboma gatunkami goryli, jak również niezwykle bujną roślinność Parku Narodowego. Po południu udamy sie na releks na wyspę Idiwiji

B.L.D.

Po śniadaniu opuszczamy wyspę Idiwiji w Demokratycznej Republice Konga i wyruszamy do Rwandy. Po przekroczeniu granicy pojedziemy wzdłuż brzegów jeziora Kiwu do miasteczka Geitesi, w którym będziemy nocowali nad brzegiem jeziora. Kolacja i zasłużony relaks w hotelu.

B.L.D.

Rano czas na relaks i pakowanie, a następnie udamy się w drogę do stolicy Rwandy Kigali. Po drodze odwiedzimy pomnik i muzeum ludobójstwa, które miało miejsce w 1994 roku. Późnym popołudniem przyjazd do Kigali. Kolacja i nocelg w Stolicy Rwandy.

B.L.D.

Po śniadaniu opuścimy Kigali i udamy się w kilkugodzinną podróż na południe do Burundi. Po drodze zatrzymamy się w Parku narodowym Kibira gdzie znajdują śiężródła Nilu, ponadto odwiedzimy malownicze plantacje herbaty Popołudniu przyjazd do Buzumbury. Nasz nocleg będzie nad Jziorem Tanganika. Po krótkim dopoczynku udamy sie na zwiedzanie stolicy Burundi.

B.L.D.

Po śniadaniu udamy sie na pokazd tradycyjengo tańca z bębnami Jest to jedna z najciekawszych tradycji Burundi wpisana na liste UNESCO. Nastepnie udamy sie do parku narodowego Rusizi znajdującego sie nad brzegami Jeziora Tanganika. Park zobaczymy  z pokładu łodzi. Popłudniu transfer na lotnisko w zależności od godziny wylotu.

B.L.

Informacje praktyczne

 • długość wyprawy: 14 dni w Afryce;
 • początek wyprawy: Entebbe;
 • koniec wyprawy: Bużumbura;
 • atrakcje: Najważniejszą atrakcją wyprawy jest możliwość bliskiego obcowania z wyjątkową i unikalną przyrodą Środkowej Afryki. Podczas wyprawy będzie możliwość spotkań z zagrożonymi gatunkami goryli nizinnych i górskich. Ponadto zobaczymy „klasyczną” przyrodę Afryki, w tym wiele dużych ssaków i ptaków. Dodatkową atrakcją będzie możliwość w trekkingu w masywie Ruwenzori Odwiedzimy takze burundi oraz źródła Nilu.

Wyjazd ma charakter ekspedycji turystycznej i będzie zorientowany na turystykę kulturową, krajoznawczą i przyrodniczą. Ze względu na specyfikę odwiedzanych miejsc i charakter wyprawy od uczestników wymagana jest dobra kondycja fizyczna i psychiczna. Długie przejazdy po nie zawsze dobrych drogach Ugandy Burundi i Rwandy, często w temperaturze przekraczającej +30 stopni Celsjusza, oraz noclegi w hotelach i domkach letniskowych z utrudnionym dostępem do toalet i pryszniców mogą powodować duże zmęczenie i dyskomfort. Ponadto w trakcie wyprawy, szczególnie podczas pobytu w Demokratycznej Republice Konga, możliwości skorzystania z opieki medycznej będą bardzo ograniczone. Podczas wyjazdu są przewidywane trekkingi w Parku Narodowym Ruwenzori Mountains, ,  oraz poszukiwanie goryli górskich w Parku Narodowym Biwindi. i Goryli nizinnych Parku Narodowym Kahuzi-Biéga Program wyprawy został tak ułożony, aby umożliwić jak najlepsze poznanie miejsc znajdujących się poza szlakami masowej turystyki, z zachowaniem podstawowych standardów bezpieczeństwa i zapewnieniem wygody uczestnikom. Należy pamiętać, że Uganda, Rwanda, burundi i Demokratyczna Republika Konga są krajami wielu kultur i tradycji, o specyficznym, niepowtarzalnym charakterze.

Ze względu na sytuację polityczną długość wyjazdu oraz kolejność odwiedzanych miejsc mogą ulec zmianie. W sytuacji poważnego zagrożenia bezpieczeństwa turystów wyjazd może zostać odwołany. O możliwości realizacji wyprawy będziemy informowali na bieżąco.

Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy po planowanym zakończeniu wyprawy.

W celu odbycia wyprawy konieczne jest uzyskanie wiz do odwiedzanych krajów:

Wiza jednokrotna do Republiki Ugandy – wiza elektroniczna

Wiza dwukrotna do Republiki Rwandy – wiza elektroniczna

Wiza dwukrotna do Republiki Burundi – możliwość uzyskania na granicy.

Wiza jednokrotna do Demokratycznej Republiki Konga – możliwość uzyskania na granicy.

 • Ponadto konieczne są cztery aktualne, kolorowe fotografie.
 • W celu uzyskania wizy można skorzystać z usług biur pośrednictwa wizowego lub z pomocy biura BTP Adventure.
 • Należy zabrać ze sobą kserokopię paszportu (strona ze zdjęciem) oraz dodatkowy dokument tożsamości.

 • Na wyprawę zabieramy żółtą książeczkę szczepień z ważnym szczepieniem przeciwko żółtej febrze – bez tego dokumentu i szczepienia nie ma możliwości wjazdu do odwiedzanych krajów Afryki.
 • Przed wyjazdem zalecamy konsultację z lekarzem rodzinnym oraz lekarzem medycyny tropikalnej.
 • Zalecane jest szczepienie przeciwko: żółtej febrze, tężcowi, błonicy, wirusowemu zapaleniu wątroby (żółtaczce) typu A i B, meningokokom i durowi brzusznemu.
 • Konieczna jest profilaktyka przeciwmalaryczna (Malarone lub Lariam).
 • W miejscach odwiedzanych podczas wyprawy występuje zagrożenie dengą i gruźlicą.
 • Polecamy odwiedzenie stron https://szczepieniadlapodrozujacych.pl
 • Podczas wyprawy pijemy tylko wodę butelkowaną. Należy unikać lodu w napojach oraz spożywania surowych i niedogotowanych potraw. W odwiedzanych państwach opieka publiczna jest na bardzo niskim poziomie. Prywatna opieka lekarska, spełniająca podstawowe standardy, jest dostępna jedynie w dużych miastach: Kigali, Kampala.
 • Ze względu na trudne warunki podróży i noclegów oraz specyfikę krajów konieczna jest pełna sprawność i dobra kondycja fizyczna. Ponadto niezmiernie ważna jest duża doza cierpliwości – należy się przygotować na trudy podróży, zmęczenie i niewygody.
 • Prosimy o zabranie ze sobą apteczki i wystarczającego zapasu leków przyjmowanych na stałe (zaleconych przez lekarza). Przydatne wyposażenie apteczki obejmuje m.in.:
 • repelenty, bezwzględnie konieczne,
 • profilaktykę przeciwmalaryczną,
 • krem z filtrem przeciwsłonecznym o wysokim faktorze (zalecany SPF 50),
 • środki odkażające, środki opatrunkowe,
 • środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe,
 • antybiotyk, konieczny w sytuacjach awaryjnych,
 • leki przeciwbiegunkowe, elektrolity i witaminy.

 • Uganda, Rwanda i Demokratyczna Republika Konga (część wschodnia) są w chwili obecnej państwami stabilnymi i względne bezpiecznymi. Realne zagrożenie terrorystyczne czy zagrożenie związane z konfliktem zbrojnym jest na chwilę obecną stosunkowo niewielkie. Programy naszych wyjazdów układamy w taki sposób, aby unikać miejsc potencjalnie niebezpiecznych (region północno-zachodni w Ugandzie oraz miejsca zagrożone konfliktami w Demokratycznej Republice Konga). Dzięki dobrym kontaktom, jakie mamy z lokalnymi kontrahentami, na bieżąco śledzimy informacje dotyczące ewentualnych zagrożeń oraz poziomu bezpieczeństwa. Radzimy także zapoznać się z aktualnymi informacjami na stronie ministerstwa spraw zagranicznych: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych.
 • W trakcie wyjazdu zalecamy poważne potraktowanie zaleceń naszych kontrahentów, przewodników i pilota.
 • Bardzo ważne jest poszanowanie lokalnych obyczajów i przepisów prawnych. Informacje na ich temat będą na bieżąco przekazywane przez lokalnych przewodników oraz pilota wyprawy.
 • Obowiązuje bezwzględny zakaz robienia zdjęć oraz filmów przy obiektach wojskowych i policyjnych oraz przy lotniskach. Nie robimy także zdjęć wszędzie tam, gdzie przebywają służby mundurowe!!!
 • Fotografowanie ludzi jest możliwe tylko za ich wyraźną zgodą. Robienie zdjęć bez uzyskania zgody osób fotografowanych często kończy się eskalacją agresywnych zachowań.

Każdy z odwiedzanych krajów posiada własną walutę. Wymiany można dokonać na lotnisku, na przejściach granicznych, w bankach i w niektórych hotelach. W wielu miejscach – hotele, bary, sklepy z pamiątkami – są akceptowane dolary amerykańskie i euro. Należy jednak wcześniej ustalić kurs wymiany na lokalną walutę. W niektórych sklepach, hotelach i restauracjach w większych miastach jest możliwe korzystanie z kart płatniczych. Najlepszy kurs wymiany można uzyskać w przypadku wymiany euro i dolarów amerykańskich. Funty brytyjskie nie są powszechnie wymienne.

Aktualne kursy walut można znaleźć na stronie www.xe.com lub w zainstalowanej aplikacji xe.com.

Uganda, Rwanda, Burundi i Demokratyczna Republika Konga są krajami, w których używa się wielu języków lokalnych. Oficjalnym i powszechnie używanym językiem w Ugandzie i Rwandzie jest angielski. W Demokratycznej Republice Konga i Burundi  językiem urzędowym jest francuski, podobnie w niektórych rejonach Rwandy. W razie indywidualnej realizacji wyprawy niezbędna jest znajomość języka angielskiego lub francuskiego.

Uganda, Rwanda, Burundi i Demokratyczna Republika Konga są krajami wieloetnicznymi i wieloreligijnymi. Przeważającą większość mieszkańców stanowią chrześcijanie różnych obrządków oraz wyznawcy tradycyjnych religii afrykańskich. Należy pamiętać o lokalnych zwyczajach i tradycjach. Bardzo ważne jest poszanowanie lokalnych obyczajów i prawa. Odpowiednie informacje będą przekazywane przez lokalnego przewodnika lub pilota wyprawy.

Terminy wyprawy zostały zaproponowane w okresach najbardziej sprzyjających warunków pogodowych w miejscach uwzględnionych w programie. Najlepszy czas na wyprawy do odwiedzanych krajów to termin od października do lutego, oraz od czerwca do końca sierpnia. Temperatury w dzień przekraczają +30°C, a w nocy +20°C. Należy spodziewać się opadów deszczu. Dużymi problemami są jakość dróg, zapylenie w porze suchej i błoto po opadach deszczu.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie https://www.meteoblue.com/en.

W większości miast i miasteczek występuje zasięg telefonii komórkowej. Podobnie na obszarach parków narodowych i rezerwatów. Zakup lokalnej karty SIM jest stosunkowo prosty i niedrogi. Przed wyprawą polecamy, aby każdy uczestnik dowiedział się u swojego operatora telefonii komórkowej, czy ma podpisaną umowę z operatorami w Ugandzie, Rwandzie i Demokratycznej Republice Konga, oraz jakie są ceny połączeń i SMS-ów w roamingu. Aby uniknąć niemiłej niespodzianki, zalecane jest wyłączenie transmisji danych przez sieć komórkową.

 • Wi-fi jest dostępne tylko w niektórych miejscach noclegowych oraz w nielicznych stołecznych restauracjach.
 • Dodatkowo zalecamy zabranie pojemnego powerbanku, ładowarki solarnej lub ładowarki samochodowej. W parkach narodowych i podczas przejazdów ładowanie sprzętu elektronicznego będzie możliwe jedynie z gniazdek samochodowych.
 • Uganda Gniazdka typu G.                 Napięcie 240V, częstotliwość 50 Hz.
 • Rwanda Gniazdka typu C, E, F.        Napięcie 230V, częstotliwość 50 Hz.
 • Burundi Gniazdka typu C, E, F.        Napięcie 230V, częstotliwość 50 Hz.
 • DR Konga Gniazdka typu C, E, D.    Napięcie 220V, częstotliwość 50 Hz

Ze względów klimatycznych i kulturowych najwygodniejsze będą luźne ubrania: długie spodnie, długie spódnice, koszule z długim rękawem, które łatwo przeprać i które szybko wyschną. Najwygodniejszym obuwiem na wyjazd będą pełne, lekkie buty. Polecane jest obuwie firmy Palladium. Można chodzić w odkrytych sandałach, jednak w miastach oraz w rejonach pustynnych może być to niewygodne ze względu na kamienie, kolczaste rośliny i ostre trawy. Może się przydać lekkie obuwie trekkingowe.

Warto zabrać ze sobą:

 • lekki śpiwór na lato; poprawi to komfort spania, szczególnie podczas noclegów w górskich rejonach Ugandy i Konga,
 • saszetkę na dokumenty i pieniądze,
 • wilgotne chusteczki do mycia oraz żele antybakteryjne,
 • szampon do mycia bez użycia wody,
 • polar lub cieplejszą bluzę, szczególnie przydatne wieczorami i nocą,
 • nakrycie głowy i okulary przeciwsłoneczne – obowiązkowo, ze słońcem nie ma żartów,
 • wygodne letnie ubranie, przydatne podczas praktycznie całego wyjazdu,
 • lekkie koszulki/koszule,
 • przydatne drobiazgi: latarkę, scyzoryk, przybory do szycia (zazwyczaj się nie przydają, ale nie są ciężkie i nie zajmują dużo miejsca), ładowarki, kubek (na specjalne okazje), dmuchany rogalik pod głowę, przydatny w samolocie i podczas przejazdów, mały portfel na lokalną walutę, lektury na czas lotów i przejazdów.

Cena

Cena: 4690 £ za osobę

Cena zawiera

Podczas wyjazdu będziemy poruszali się samochodami terenowymi z napędem na 4 koła. Przewidywana liczba uczestników w samochodzie będzie zależeć od wielkości mikrobusa terenowego + kierowca. Samochody mogą być bez klimatyzacji lub może ona zostać wyłączona ze względu na zbyt duże zapylenie. Prędkość jest zależna od stanu nawierzchni drogi, ukształtowania powierzchni oraz liczby i długości postojów. W trakcie wyprawy będziemy także korzystali z szybkich łodzi motorowych (rejs z Gomy do Bukawu), jak również z łodzi i niewielkich statków turystycznych podczas pobytów w parkach narodowych.

Nie jesteśmy w stanie zagwarantować jednolitego standardu zakwaterowania w każdym z zaplanowanych miejsc w trakcie pobytu w Ugandzie, Rwandzie, Burundi  i Demokratycznej Republice Konga. Naszymi priorytetami są Państwa komfort, odpowiednia lokalizacja, charakter miejsca oraz walory historyczno-kulturowe i przyrodnicze. Zawsze stawiamy na wspieranie miejscowej ludności, biorąc pod uwagę lokalizacje naszego zakwaterowania. Pokoje będą bazowały na przydziale dwuosobowym (pokoje z łazienkami). Wysokości dopłat do pokojów jednoosobowych podano w części „Cena”.

 • Podczas pobytu w odwiedzanych państwach noclegi są planowane w hotelach 3- i 4-gwiazdkowych – standard afrykański.
 • W trakcie pobytu w parkach narodowych będziemy nocowali w afrykańskich domkach letniskowych..

Wyżywienie jest wliczone w cenę wyprawy, zgodnie z informacjami zawartymi w programie. B – śniadanie, L – obiad, D – kolacja. Poza stolicą oraz większymi miastami można zakupić tylko bardzo podstawowe produkty żywnościowe. Informacje dotyczące kosztów na miejscu można znaleźć na stronie https://www.numbeo.com/cost-of-living/.

Opiekę lokalnego przewodnika oraz lokalnych przewodników i strażników w parkach narodowych.

Wszystkie wstępy i pozwolenia na wejście do parków narodowych i rezerwatów ujętych w programie.

Przygotowanie wyjazdu,  zaproszenie niezbędne do uzyskania wizy.

Cena nie zawiera

Cena nie obejmuje kosztów przelotu głównego do Entebbe i z Bużumbury.

Firma BTP Adventure nie zajmuje się bezpośrednio organizacją i zakupem biletów na loty międzynarodowe. Możemy jednakże zasugerować najlepsze połączenia i przewoźników. W tym celu prosimy o kontakt za pośrednictwem adresu mailowego lub telefonu.

Wiz do odwiedzanych krajów:

 1. Wiza jednokrotna do Republiki Ugandy – wiza elektroniczna
 2. Wiza dwukrotna do Republiki Rwandy – wiza elektroniczna
 3. Wiza dwukrotna do Republiki Burundi – możliwość uzyskania na granicy.
 4. Wiza jednokrotna do Demokratycznej Republiki Konga – możliwość uzyskania na granicy.

Dopłata do pokoju oraz namiotu jednoosobowego – 550 £.

Kosztów dodatkowych noclegów i zakwaterowania w przypadku przylotu lub wylotu w innym terminie niż planowana wyprawa.

Ubezpieczenie jest poza ceną wyprawy. Wykupienie ubezpieczenia jest niezbędnym elementem, koniecznym do realizacji wyprawy. Zalecamy wykupienie ubezpieczenia, które będzie odpowiedzenie dla miejsca, gdzie realizujemy wyprawę oraz dla indywidualnego stanu zdrowia i potrzeb uczestnika wyprawy. Prosimy o przesłanie potwierdzenia zawarcia umowy ubezpieczeniowej.

Ubezpieczenie można wykupić indywidualnie na stronie Biura Signal Iduna lub w każdym innym towarzystwie ubezpieczeniowym: https://w3.signal-iduna.pl/e-policy/pl/travel/ind/step2.

Firma BPT Adventure może pomóc w uzyskaniu odpowiedniego ubezpieczenia, w tym celu prosimy o kontakt.

Cena nie zawiera koszt napiwków oraz opłaty dla tragarzy.

Posiłków poza wymienionymi w ostatecznym programie i dodatkowych napojów.

Wydatków osobistych i wydatków na zakup pamiątek.

 

Ze względu na sytuację polityczną, długość wyjazdu oraz kolejność odwiedzanych miejsc mogą ulec zmianie. W razie poważnego zagrożenia bezpieczeństwa turystów plan wyjazdu może zostać zmieniony. O możliwości realizacji wyprawy będziemy informowali na bieżąco.

Istnieje możliwość zorganizowania wyjazdu z polskojęzycznym pilotem wycieczek, w tym celu prosimy o kontakt z biurem.

Możliwe jest skrócenie wyjazdu do 12 dni – w takim wypadku opuszczamy jezioro Bunyoni i udajemy się do Parku Narodowego Jezioro Mburo. Tam mamy safari, po którym nocujemy na kempingu. Następnego dnia transfer na lotnisko w Entebbe.

Szczegółowe informacje dotyczące bezpieczeństwa oraz ostatecznego planu wyjazdu będziemy na bieżąco aktualizować. Przed decyzją o zgłoszeniu zalecamy zapoznanie się informacjami dotyczącymi aktualnej sytuacji politycznej i sanitarnej w odwiedzanych państwach.

Planowana wyprawa jest wyjątkową ofertą przygotowaną na podstawie naszego doświadczenia i znajomości lokalnej specyfiki i najważniejszych atrakcji Ugandy, Rwandy, Burundi i Demokratycznej Republiki Konga.

Zależy nam na jak najlepszym, a jednocześnie bezpiecznym i w miarę możliwości wygodnym podróżowaniu po tych mało uczęszczanych, a niezwykle ciekawych krajach.

W razie pytań prosimy o kontakt z BTP ADVENTURE.

terminy i cena wycieczki
14/07/2024 - 27/07/2024
08/09/2024 - 21/09/2024
24/11/2024 - 07/12/2024
26/01/2025 - 08/02/2025

4690 Funtów za osobę

Możliwe jest skrócenie wyjazdu do 12 dni – w takim wypadku opuszczamy jezioro Bunyoni i udajemy się do Parku Narodowego Jezioro Mburo. Tam mamy safari, po którym nocujemy na kempingu. Następnego dnia transfer na lotnisko w Entebbe.

Istnieje możliwość zorganizowania wyjazdu z polskojęzycznym pilotem wycieczek, w tym celu prosimy o kontakt z biurem.

cena dla grupy w opisie
galeria