Pakistan – kraina baśni na dachu świata, 14 dni

Azja
|
14
dni | 3 - 12 osób w grupie
opis wycieczki

historyczna, kulturowa, krajoznawcza

Zapraszamy na wyprawę w górskie rejony Pakistanu, podczas której zobaczymy jedne z najpiękniejszych górskich krajobrazów na Ziemi, w miejscu, gdzie zbiegają się Hindukusz, Himalaje i Karakorum. Przejedziemy jedną z najsłynniejszych dróg świata, jaką jest Karakorum Highway.

Poznamy mieszkańców górskich dolin – ich tradycje i kulturę, kształtowane przez wieki pod wpływem wielu religii i cywilizacji, które swoim zasięgiem obejmowały tereny dzisiejszego Pakistanu. Na długo pozostaną nam w pamięci górskie krajobrazy, malownicze doliny oraz wyjątkowa architektura miast i wiosek położonych w tym mało odwiedzanym przez turystów obszarze Azji. Zapraszamy na wyjątkową wyprawę do miejsc poza szlakiem! BTP Adventure

program

Przyloty do Islamabadu odbywają się zazwyczaj wcześnie rano lub w nocy. Po przylocie formalności wizowe. Transfer do hotelu i po krótkim odpoczynku późne śniadanie i spotkanie organizacyjne. Przed południem rozpoczniemy zwiedzanie siostrzanych miast, jakimi są Islamabad i Rawalpindi. Islamabad jest stolicą Pakistanu od 1963 roku, jednak obszar, na którym się znajduje, był jednym z najwcześniej zamieszkałych. W porównaniu z Karaczi, Hajdarabadem czy Multanem, Islamabad jest miastem spokojnym, zielonym i czystym. Odwiedzimy meczet Króla Fajsala, Pomnik Narodowy Pakistanu oraz Muzeum Etnograficzne Lok Virsa, w którym znajdują się bogate zbiory związane z kulturą materialną mieszkańców Pakistanu. Po południu udamy się na tętniący życiem bazar w Rawalpindi, z kolorowym kalejdoskopem ludzi i towarów rozprzestrzeniających się we wszystkich kierunkach. Wieczorem powitalna kolacja.

B.L.D.

Po śniadaniu udamy się w całodzienną podróż po jednej z najsłynniejszych dróg świata – Karakorum Highway (500 km). Prawdziwa nazwa to Chińsko-Pakistańska Droga Przyjaźni. Niektóre fragmenty znajdują się na wysokości ponad 4700 m n.p.m. Budowa drogi była niezwykle trudna i trwała ponad 20 lat. Przejazd drogą NR-35 to jedno z doświadczeń, które pamięta się do końca życia. Rozciągają się z niej wyjątkowe widoki na masyw Nanga Parbat oraz na rzekę Indus w jej górnym biegu. Na obiad zatrzymamy się w miejscowości Basham, po czym będziemy kontynuować podróż do miasta Chailas. Tam udamy się na kolacje i zasłużony odpoczynek.

B. L. D.

Po śniadaniu udamy się w podróż do Karimabadu – 250 km. Po drodze zatrzymamy się w wyjątkowym miejscu styku trzech pasm górskich: Himalajów, Hindukuszu i Karakorum. Następnie zatrzymamy się w Talichi, gdzie znajduje się punkt widokowy, z którego przy dobrej pogodzie można zobaczyć w pełnej krasie masyw i szczyt Nanga Parbat 8126 m n.p.m. Będziemy kontynuować podróż przez dolinę Hunza, na wysokości ponad 2500 m n.p.m. Dolina słynie z długowiecznych mieszkańców i niezwykle malowniczych widoków. Kolacja i wieczorny spacer po miasteczku.

B.L.D.

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie fortu Baltit, którego historia sięga XIII wieku. We wnętrzu znajduje się muzeum, w którym można zobaczyć eksponaty związane z historią doliny Hunza. Następnie udamy się do fortu Altit położonego spektakularnie na wysokim brzegu rzeki Hunza. Oba forty stanowiły niegdyś siedziby lokalnych władców. Po obiedzie udamy się do malowniczej doliny Duiker, skąd rozciąga się też widok na pobliskie siedmiotysięczniki. Poznamy mieszkańców doliny, ich tradycje, być może dowiemy się też, jaki jest sekret ich długowieczności. Dolina Hunza była ważnym szlakiem pomiędzy Indiami i Chinami. Kolacja i nocleg.

B.L.D.

Tego dnia udamy się na zwiedzanie dalszych okolic doliny Hunza. Na początek udamy się nad jezioro Attabad o długości ponad 20 km i głębokości ponad 100 m. Następnie udamy się w okolice lodowca Passu, który zobaczymy z bliska podczas krótkiego trekkingu. Obiad zjemy w pobliżu lodowca. W drodze powrotnej udamy się nad jezioro Borith, które jest ważnym miejscem odpoczynku dla ptaków wędrownych. Wieczorem powrót do Karimabadu.

B.L.D.

Po śniadaniu udamy się w kierunku granicy chińsko-pakistańskiej. Zobaczymy jedno z najwyżej położonych przejść granicznych na świecie (4733 m n.p.m.). Budowę drogi oraz samego przejścia ukończono w 1982 roku. Po drodze będziemy się zatrzymywać w najciekawszych miejscach widokowych. Powrót do Karimabadu na kolację i nocleg.

B.L.D.

Po śniadaniu przejazd do miasta Gilgit (100 km). Po drodze zatrzymamy się w punkcie widokowym Rakaposhi, na zdjęcia i krótki odpoczynek. Miasteczko Gilgit ma bardzo długą i niezwykła historię. Do dziś w zwyczajach i kulturze mieszkańców można znaleźć echa dawnych wierzeń związanych z kulturą grecką, perską, hinduską czy z buddyzmem. Gilgit jest nazywane klejnotem Pakistanu. Miasteczko i dolinę wokół niego zamieszkują w dużej części ismailici – poznamy ich zwyczaje i niezwykle ciekawą historię tego odłamu islamu. Wieczorem będziemy mogli uczestniczyć w treningu graczy polo, które jest najpopularniejszym sportem w Gilgit. Nocleg i kolacja w Gilgicie.

B.L.D.

Po śniadaniu udamy się w podróż do miasteczka Skardu (250 km). Będziemy jechać drogą wzdłuż górnego biegu rzeki Indus. Podróż oraz miejsca widokowe, w których się będziemy zatrzymywać, są ucztą dla fotografów i miłośników górskich widoków. Dolina Baltistan jest miejscem połączenia subkontynentu indyjskiego z Azją. Baltistan jest także nazywany Małym Tybetem ze względu na silne wpływy kultury i tradycji tybetańskiej. Miasto Skardu jest najważniejszą bazą wypadową dla himalaistów wybierających się na szczyty K2, Broad Peak, Gasherbrum I i II. Wieczorem spacer po miasteczku, kolacja i nocleg.

B.L.D.

Po śniadaniu udamy się na najwyżej położoną pustynię na świecie, na wysokości ponad 2200 m n.p.m. Jest to także jedna z najzimniejszych pustyń – zimą pokrywa się śniegiem. Następnie odwiedzimy fort Shigar, który był siedzibą lokalnych władców przez ponad 400 lat. Fort został odnowiony w 2005 r., co pozwoliło na odzyskanie świetności tego wyjątkowego miejsca. Po południu udamy się nad jezioro Satpara znane z niezwykłych widoków, a następnie na krótki trekking do fortu Kharpocho. Początki fortu sięgają XVI wieku. Niejednokrotnie odgrywał on decydującą rolę podczas kampanii wojennych w regionie. Wieczorem powrót do Skardu.

B.L.D.

Rano udamy się w podróż do wsi Khaplu (100 km). Wieś jest jednym z najbardziej malowniczych miejsc w Pakistanie, położonym na wysokości 2600 m n.p.m. Odwiedzimy pałac, który należał do lokalnych władców, oraz drewniano-kamienny meczet Chaqchan z XIII, który swoją architekturą bardziej przypomina tybetańska świątynię niż klasyczną islamską architekturę. Udamy się także w okolice wsi, gdzie będziemy mogli zobaczyć tarasy uprawne wybudowane przez mieszkańców. Jest to jeden z przykładów harmonijnego współgrania działalności człowieka  z naturą.

B.L.D.

Po śniadaniu udamy się na krótki trekking na okoliczne wzgórza, z którego w pełni będziemy mogli podziwiać panoramę tego wyjątkowego, nawet jak na Pakistan, miejsca. Obiad i pożegnanie z Khaplu. Po południu udamy się w drogę powrotną do Skardu (100 km). Po przyjeździe kolacja i nocleg w hotelu.

B.L.D.

Po śniadaniu rozpoczniemy drogę powrotną do miasta Chilas (300 km). Podróż potrwa około 10-11 godzin. Będziemy podróżowali wzdłuż rzeki Indus, zatrzymując się w najciekawszych punktach widokowych na trasie. Wieczorem kolacja i nocleg w Chilas.

B.L.D.

Po śniadaniu wyruszamy w drogę powrotną do Islamabadu (470 km). Podczas przejazdu zatrzymamy się na chwilę na przełęczy Babusar na wysokości 4173 m n.p.m. Wieczorem przyjazd do Islamabadu, pożegnalna kolacja i nocleg.

B.L.D.

W zależności od godziny wylotu, przejazd na lotnisko i wylot. Przylot na lotnisko docelowe tego samego lub następnego dnia. B.

 

Po śniadaniu udamy się na całodzienną wycieczkę do jednego z najważniejszych stanowisk archeologicznych w Pakistanie. Jest to miasto, którego początki sięgają ponad 4000 lat p.n.e. Informacje o mieście Taksila znajdują się już w hinduskich poematach. W czasach perskich była to twierdza, którą następnie oblegał Aleksander Wielki. Do dziś zachowało się wiele zabytków z czasów rozkwitu buddyzmu na obszarach dzisiejszego Pakistanu, z czasów panowania dynastii indo-greckich oraz państwa Kuszanów. Odwiedzimy ruiny klasztoru wraz z licznymi stupami oraz muzeum, w którym znajdują się rzeźby i posągi odkryte podczas wykopalisk. Ponadto odwiedzimy pozostałe stanowiska archeologiczne w Mohra Moradu. Wieczorem przyjazd do Islamabadu, transfer na lotnisko lub dodatkowy nocleg w hotelu.

Informacje praktyczne

 • długość wyprawy: 14 dni w Pakistanie;
 • początek wyprawy: Islamabad;
 • koniec wyprawy: Islamabad;
 • atrakcje: Najważniejszymi atrakcjami wyprawy będzie wyprawa w górskie rejony Pakistanu, gdzie będziemy mogli podziwiać jedne z najpiękniejszych górskich pejzaży na naszej planecie. Odwiedzimy niezwykłe wsie i miasteczka położone w malowniczych górskich dolinach. Przejedziemy słynną Karakorum higway oraz udamy siew miejsce gdzie spotykają się trzy potężna pasma górskie Himalaje Hindukusz i Karakorum. Podczas wyprawy będzie okazja do spotkań mieszańcami tego wyjątkowego skrawka Azji gdzie lokalna kultura kształtowała się pod wpływem wielu cywilizacji religii i tradycji.

Ze względu na specyfikę odwiedzanych miejsc i charakter wyprawy od uczestników wymagana jest dobra kondycja fizyczna i psychiczna. Długie przejazdy po górskich drogach, częste zmiany wysokości nad poziomem morza oraz znaczne dobowe wahania temperatury mogą powodować duże zmęczenie i dyskomfort. Noclegi przewidziane są w hotelach o różnym standardzie w zależności od miejsca. Przejazdy w trakcie wyprawy realizujemy minibusami oraz samochodami terenowymi z napędem 4×4. W trakcie wyjazdu są przewidywane krótkie trekkingi, co przy znacznych wysokości może powodować zmęczenie. Program wyjazdu został tak ułożony, aby umożliwić jak najlepsze poznanie miejsc znajdujących się poza szlakami masowej turystyki, z zachowaniem standardów bezpieczeństwa i wygody uczestników. Należy pamiętać że Islamska Republika Pakistanu w zdecydowanej większości zamieszkiwana jest przez wyznawców islamu sunnickiego, dlatego należy pamiętać o specyficznym charakterze i różnicach kulturowych.

Ze względu na sytuację polityczną długość wyjazdu oraz kolejność odwiedzanych miejsc mogą ulec zmianie. W sytuacji poważnego zagrożenia bezpieczeństwa turystów wyjazd może zostać odwołany. O możliwości realizacji wyprawy będziemy informowali na bieżąco.

 • Paszport musi być ważny 6 miesięcy przed planowanym zakończeniem wyprawy.
 • Przed wyjazdem konieczne jest uzyskanie wizy turystycznej. Wizę można uzyska online https://visa.nadra.gov.pk lub w placówkach dyplomatycznych Pakistanu.
 • Dodatkowo zabieramy ze sobą kserokopię paszportu (strona ze zdjęciem) oraz dodatkowy dokument tożsamości.

 • Przed wyjazdem zalecamy konsultację z lekarzem rodzinnym oraz z lekarzem medycyny tropikalnej.
 • Profilaktyka przeciwmalaryczna jest zalecana, aczkolwiek prawdopodobieństwo zarażenie jest małe ze względu na klimat, czas wyprawy i trasę planowanej wycieczki.
 • Zalecane jest szczepienie przeciwko: tężcowi, błonicy, WZW (żółtaczka) A i B i durowi brzusznemu.
 • Podczas wyprawy mogą wystąpić objawy choroby wysokościowej.
 • Zagrożenie malarią jest znikome, natomiast występuje zagrożenie gruźlicą.
 • Polecamy odwiedzenie strony https://szczepieniadlapodrozujacych.pl
 • Podczas wyprawy pijemy tylko wodę butelkowaną. Zaleca się unikania lodu w napojach oraz surowych i niedogotowanych potraw.
 • W odwiedzanych miejscach istnieje jedynie prywatna opieka lekarska (koszt wizyty około 50 USD).
 • Ze względu na trudne warunki podróży i noclegów oraz specyfikę kraju konieczna jest pełna sprawność i dobra kondycja fizyczna. Prosimy o zabranie ze sobą apteczki i zabezpieczanie odpowiedniej ilości leków przyjmowanych na stałe (zaleconych przez lekarza), a ponadto z przydatnego wyposażenia apteczki:
 • repelenty, bezwzględnie konieczne,
 • profilaktykę przeciwmalaryczną,
 • krem z filtrem przeciwsłonecznym o wysokim faktorze (zalecany SPF 50),
 • środki odkażające, środki opatrunkowe,
 • środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe,
 • antybiotyk, w sytuacjach awaryjnych,
 • leki przeciwbiegunkowe, elektrolity i witaminy.

Islamska Republika Pakistanu jest państwem stosunkowo stabilnym politycznie, jednak w niektórych rejonach kraju nadal trwają konflikty zbrojne. Dotyczy to w szczególności obszarów nadgranicznych z Afganistanem i Indiami. Ponadto jest co prawda niewielkie, ale realne zagrożenie terrorystyczne oraz związane z niestabilną sytuacją polityczną.

Wyprawy do Pakistanu są możliwe i bezpieczne przy zachowaniu odpowiednich środków bezpieczeństwa.

Dzięki dobrym kontaktom, jakie mamy z lokalnymi kontrahentami, na bieżąco śledzimy informacje dotyczące ewentualnych zagrożeń oraz poziomu bezpieczeństwa. Radzimy także zapoznać się z aktualnymi informacjami na stronie ministerstwa spraw zagranicznych:

https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych.

W trakcie wyjazdu zalecamy poważne potraktowanie zaleceń naszych kontrahentów, przewodników i pilota.

Bardzo ważne jest poszanowanie lokalnych obyczajów i przepisów prawnych. Informacje na ich temat będą na bieżąco przekazywane przez lokalnych przewodników oraz pilota wyprawy.

Oficjalną walutą w Pakistanie jest rupia pakistańska. Wymiana pieniędzy jest możliwa na lotnisku, w bankach, niektórych hotelach, jak i w ulicznych punktach wymiany. Przy wymianie należy dokładnie przeliczyć otrzymane pieniądze, jak również upewnić się co do kursu wymiany. Korzystanie z kart płatniczych nie zawsze jest możliwe. Najlepszy kurs wymiany mamy gdy wymieniamy dolary amerykańskie oraz

Ważne, aby dolary były wydrukowane po 2006. Aktualne kursy walut można znaleźć na stronie www.xe.com lub w zainstalowanej aplikacji xe.com

W Islamskiej Republice Pakistanu językami urzędowymi są urdu i angielski. Ponadto na obszarze Pakistanu używanych jest kilkadziesiąt języków lokalnych. W wypadku wyjazdu grupowego pilotka/pilot wyjazdu posługują się językiem angielskim. W wypadku indywidualnej realizacji wyprawy niezbędna jest znajomość podstaw języka angielskiego lub wynajęcie lokalnego przewodnika znającego język angielski.

Islamska Republika Pakistanu jest państwem wieloetnicznym ze zdecydowaną przewagą wyznawców islamu sunnickiego. Ze względu na uwarunkowania kulturowe oraz względy bezpieczeństwa warto zapoznać się z zaleceniami dotyczącymi ubioru. Kobiety nie są zobowiązane do noszenie chust na głowach w miejscach publicznych, jednak jest to koniecznie podczas zwiedzania meczetów i grobowców sufich. Nie są dobrze widziane stroje odsłaniające zbyt wiele ciał u mężczyzn i kobiet.W oficjalnych kontaktach kobiety nie podają ręki mężczyźnie, a mężczyźni nie podają ręki kobietom. Należy również unikać rozmów na tematy polityczne. Pakistańczycy są ciekawi świata i turystów i chętnie podejmują tego typu rozmowy.

Bardzo ważne jest poszanowanie lokalnych obyczajów i prawa. Odpowiednie informacje będą przekazywane przez lokalnego przewodnika lub pilota wyprawy.

Proponowane terminy wyprawy są dopasowane do najbardziej sprzyjających warunków pogodowych w miejscach uwzględnionych w programie naszych wycieczek. Najlepszy czas na wyprawy to termin od Maja do Października. Temperatury w dzień w większości odwiedzanych miejsc kształtują się w granicach od +10 do +20 stopni. W nocy temperatury mogą spadać w okolice 0 stopni. Opady deszczu mogą być częste.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie https://www.meteoblue.com/en

W większości miast i miasteczek występuje zasięg telefonii komórkowej. Zakup lokalnej karty sim z pakietem internetowym jest możliwy. Przed wyprawą polecamy, aby każdy uczestnik skontaktował się ze swoim operatorem telefonii komórkowej i dowiedział, czy posiada podpisaną umowę z operatorami w Pakistanie oraz jakie są ceny połączeń i smsów w roamingu. Aby uniknąć niemiłej niespodzianki, zalecane jest wyłączenie w Pakistanie transmisji danych komórkowych.

Wifi jest dostępne w większości hoteli i restauracji.

Gniazdka typ C, E, i F. Napięcie 220V 50 Hz.

Dodatkowo zalecamy zabranie pojemnego powerbanku.

Ze względów klimatycznych i kulturowych najwygodniejsze będą luźne ubranie. Długie spodnie, długie spódnice,  koszule z długim rękawem które łatwo przeprać i które szybko wyschną.  Najwygodniejszym obuwiem podczas wyjazdu będą pełne lekkie buty. Zalecane jest obuwie firmy Palladium. Można chodzić w odkrytych sandałach. Nie ma potrzeby zabierania obuwia trekkingowego. Warto zabrać ze sobą:

 • saszetkę na dokumenty i pieniądze,
 • wilgotne chusteczki do mycia oraz żele antybakteryjne,
 • buty trekkingowe umożliwiające realizację trekkingów oraz zwiedzanie górskich wiosek,
 • śpiwór,
 • polar „wind stoper” lub cieplejszą bluzę, szczególnie przydatne wieczorami i nocą,
 • nakrycie głowy i okulary przeciwsłoneczne – obowiązkowo – ze słońcem nie ma żartów,
 • wygodne letnie ubranie, szczególnie przydatne podczas praktycznie całego wyjazdu,
 • lekkie koszulki/koszule.

Przydatne drobiazgi

Latarka, scyzoryk, przybory do szycia (zazwyczaj się nie przydają, ale nie są ciężkie ani nie zajmują dużo miejsca), ładowarki, kubek (na specjalne okazje), dmuchany rogalik pod głowę przydatny w samolocie i na przejazdach, mały portfelik na lokalną walutę, lektury na drogę na czas lotów i przejazdów.

Cena

Cena zależy od ilości chętnych osób:

 • 3650 £ – grupa 3 osób
 • 3150 £– grupa 4 osób
 • 2730 £ – grupa 5 osób
 • 2520 £ – grupa 6 osób
 • 2390 £ – grupa 7 osób
 • 2190 £ – grupa 8 osób
 • 1950 £ – grupa 9-10osób
 • 1850 £ – grupa 11-12 osób
Cena zawiera

Podczas tego wyjazdu będziemy poruszali się minibusami i samochodami terenowymi z napędem 4×4. Dziennie, w zależności od konkretnego planu zawartego w programie oraz bieżącej sytuacji związanej z bezpieczeństwem uczestników wyprawy, będziemy w drodze od 4 do 10 godzin. Prędkość i czas przejazdu są zależne od stanu nawierzchni drogi, ukształtowania powierzchni oraz liczby i długości postojów.

Nie jesteśmy w stanie zagwarantować jednolitego standardu zakwaterowania w każdym z zaplanowanych miejsc w trakcie pobytu w Pakistanie. Naszym priorytetem jest Państwa komfort, bezpieczeństwo oraz odpowiednia lokalizacja. Dlatego też zawsze stawiamy na wspieranie miejscowej ludności, biorąc pod uwagę lokalizację naszego zakwaterowania. Pokoje będą bazowały na przydziale dwuosobowym (pokoje z łazienkami). Dopłaty do pokojów jednoosobowych znajdują się w części „Cena”.

Podczas wyprawy planowane są dwa noclegi w hotelach w przybliżeniu odpowiadającym standardowi 3 i 4 gwiazdek.

Wyżywienie jest wliczone w cenę wyprawy, zgodnie z informacjami zawartymi w programie. B – śniadanie, L – obiad, D – kolacja. Poza stolicą oraz większymi miastami można zakupić tylko bardzo podstawowe produkty żywnościowe. Informacje dotyczące kosztów na miejscu można znaleźć na stronie https://www.numbeo.com/cost-of-living/.

Opiekę lokalnego przewodnika oraz lokalnych przewodników i strażników w parkach narodowych.

Wszystkie wstępy i pozwolenia na wejście do parków narodowych i rezerwatów ujętych w programie.

Cena zawiera koszt napiwków oraz opłaty dla tragarzy.

Pilotaż, przygotowanie wyjazdu, zaproszenie niezbędne do uzyskania wizy.

Cena nie zawiera

Cena nie obejmuje kosztów przelotu głównego do i z Islamabadu.

Firma BTP Adventure nie zajmuje się bezpośrednio organizacją i zakupem biletów na loty międzynarodowe. Możemy jednakże zasugerować najlepsze połączenia i przewoźników. W tym celu prosimy o kontakt za pośrednictwem adresu mailowego lub telefonu.

Wizy do Islamskiej Republiki Pakistanu.

Dopłata do pokoju oraz namiotu jednoosobowego – 300 £.

Ubezpieczenie jest poza ceną wyprawy. Wykupienie ubezpieczenia jest niezbędnym elementem, koniecznym do realizacji wyprawy. Zalecamy wykupienie ubezpieczenia, które będzie odpowiedzenie dla miejsca, gdzie realizujemy wyprawę oraz dla indywidualnego stanu zdrowia i potrzeb uczestnika wyprawy. Prosimy o przesłanie potwierdzenia zawarcia umowy ubezpieczeniowej.

Ubezpieczenie można wykupić indywidualnie na stronie Biura Signal Iduna lub w każdym innym towarzystwie ubezpieczeniowym: https://w3.signal-iduna.pl/e-policy/pl/travel/ind/step2.

Firma BPT Adventure może pomóc w uzyskaniu odpowiedniego ubezpieczenia, w tym celu prosimy o kontakt.

Posiłków poza wymienionymi w ostatecznym programie i dodatkowych napojów.

Kosztów dodatkowych noclegów i zakwaterowania w przypadku przylotu lub wylotu w innym terminie niż planowana wyprawa.

Wydatków osobistych i wydatków na zakup pamiątek.

 

Szczegółowe informacje dotyczące bezpieczeństwa oraz ostatecznego planu wyjazdu będziemy na bieżąco aktualizować. Przed decyzją o zgłoszeniu zalecamy zapoznanie się z informacjami dotyczącymi aktualnej sytuacji politycznej i sanitarnej w Pakistanie.

Planowana wyprawa jest wyjątkową ofertą przygotowaną w oparciu o nasze doświadczenie i znajomość lokalnej specyfiki i najważniejszych atrakcji Pakistanu.

Zależny nam na jak najlepszym, a jednocześnie bezpiecznym i o ile to możliwe wygodnym, podróżowaniu po mało uczęszczanym, aczkolwiek niezwykle ciekawym kraju o fascynującej historii.

Dla chętnych istnieje możliwość wydłużenia wyprawy o jeden dzień (wizyta na stanowisku archeologicznym w Taksili).

Ze względu na sytuację polityczną, długość wyjazdu oraz kolejność odwiedzanych miejsc mogą ulec zmianie. W razie poważnego zagrożenia bezpieczeństwa turystów wyjazd może zostać odwołany. O możliwości realizacji wyprawy będziemy informowali na bieżąco.

Ze względu na specyfikę odwiedzanych miejsc (wysokość nad poziomem morza oraz długie przejazdy) potrzebne są dobra kondycja i stan zdrowia.

W razie pytań prosimy o kontakt z BTP ADVENTURE.

terminy i cena wycieczki
12/06/2022 - 25/06/2022
19/07/2022 - 01/08/2022

1850 £ dla grupy 10-12 osób
 • Dla chętnych istnieje możliwość wydłużenia wyprawy o jeden dzień (wizyta na stanowisku archeologicznym w Taksili).
 • Jest możliwe połączenie wyprawy z wyjazdami do Tadżykistanu lub Iranu.
 • Istnieje możliwość zorganizowania wyjazdu indywidualnego bez pilota, w tym celu prosimy o kontakt z biurem.
cena dla grupy w opisie
galeria