Pakistan – kraina baśni na dachu świata, 14 dni

Azja
|
14
dni | 2 - 10 osób w grupie
opis wycieczki

historyczna, kulturowa, krajoznawcza

Zapraszamy na wyprawę w górskie rejony Pakistanu, podczas której zobaczymy jedne z najpiękniejszych górskich krajobrazów na Ziemi, w miejscu, gdzie zbiegają się Hindukusz, Himalaje Karakorum oraz wyjątkowy trekking pod Nanga Parbat. Ponadto przejedziemy jedną z najsłynniejszych dróg świata, jaką jest Karakorum Highway.

Poznamy mieszkańców górskich dolin – ich tradycje i kulturę, kształtowane przez wieki pod wpływem wielu religii i cywilizacji, które swoim zasięgiem obejmowały tereny dzisiejszego Pakistanu. Na długo pozostaną nam w pamięci górskie krajobrazy, malownicze doliny oraz wyjątkowa architektura miast i wiosek położonych w tym mało odwiedzanym przez turystów obszarze Azji. Zapraszamy na wyjątkową wyprawę do miejsc poza szlakiem! BTP Adventure

program

Przylot do Islamabadu następuje zazwyczaj wczesnym rankiem lub w nocy. Po przylocie, odbywają się formalności wizowe, a następnie transfer do hotelu. Po krótkim odpoczynku, serwujemy późne śniadanie i organizujemy spotkanie organizacyjne. Wczesnym popołudniem zaczynamy zwiedzanie Islamabadu, stolicy Pakistanu od 1963 roku. Obszar, na którym się znajduje, był jednym z najwcześniej zamieszkałych. Na tle Karaczi, Hajdarabadu czy Multanu, Islamabad wyróżnia się zielenią, czystością i spokojem. Będziemy mieli okazję zobaczyć Meczet Króla Fajsala, Pomnik Narodowy Pakistanu oraz Muzeum Etnograficzne Lok Virsa, aby poznać bogate zbiory związane z kulturą materialną mieszkańców Pakistanu. Po południu udamy się na tętniący życiem bazar w Rawalpindi, gdzie odkryjemy kalejdoskop barw, ludzi i ich towarów. Zakończymy dzień powitalną kolacją i zrelaksujemy się po intensywnym dniu pełnym wrażeń.

L.D.

Po śniadaniu udamy się na całodzienną wycieczkę do jednego z najważniejszych stanowisk archeologicznych w Pakistanie. Jest to miasto, którego początki sięgają ponad 4000 lat p.n.e. Informacje o mieście Taksila znajdują się już w hinduskich poematach. W czasach perskich była to twierdza, którą następnie oblegał Aleksander Wielki. Do dziś zachowało się wiele zabytków z czasów rozkwitu buddyzmu na obszarach dzisiejszego Pakistanu, za czasów panowania dynastii indo-greckich oraz państwa Kuszanów. Odwiedzimy ruiny klasztoru wraz z licznymi stupami oraz muzeum, w którym znajdują się rzeźby i posągi odkryte podczas wykopalisk. Ponadto odwiedzimy pozostałe stanowiska archeologiczne w Mohra Moradu. Wieczorem przyjazd do Islamabadu, transfer na lotnisko lub dodatkowy nocleg w hotelu.

B. L. D.

Rano udamy się na lotnisko w Islamabadzie, skąd – jeśli pozwolą na to warunki atmosferyczne – wylecimy do Gilgit. Podczas lotu będziemy mieli okazję podziwiać jedne z najwyższych szczytów naszej planety. Po lądowaniu, udamy się w kierunku Karimabadu. Po drodze będziemy mieli wiele okazji, by zatrzymać się w najciekawszych punktach widokowych i do woli rozkoszować się wspaniałą panoramą górską. Po przyjeździe do Karimabadu spacer po miasteczku i aklimatyzacja na wyskoki 2500 m n.p.m. Wieczorem kolacja i nocleg w hotelu.

B.L.D.

Alternatywnie, w przypadku odwołania lotu – całodzienna podróż po jednej z najsłynniejszych dróg świata – Karakorum Highway (500 km). Ta niezwykła droga, znana jest również jako Chińsko-Pakistańska Droga Przyjaźni. Niektóre jej fragmenty znajdują się na wysokości ponad 4700 m n.p.m. Budowa drogi była niezwykle trudna i trwała ponad 20 lat. Przejazd drogą NR-35 to jedno z doświadczeń, które pamięta się do końca życia. Rozciągają się z niej wyjątkowe widoki na masyw Nanga Parbat oraz na rzekę Indus w jej górnym biegu. W miejscowości Basham zatrzymamy się na obiad, po czym będziemy kontynuować podróż do miasta Chailas.

Po śniadaniu odwiedzimy jedne z najciekawszych lodowców w okolicy. Będzie to pierwsza okazja, aby podziwiać lodowiec przy morenie bocznej, a także dotknąć go bezpośrednio. Kolejnym punktem dnia będzie zwiedzanie fortu Baltit, którego dzieje sięgają XIII wieku. We wnętrzu znajduje się muzeum, w którym można zobaczyć eksponaty związane z historią doliny Hunza. Następnie udamy się do fortu Altit, który zachwyca swoim spektakularnym położeniem na wysokim brzegu rzeki Hunza. Oba forty stanowiły niegdyś siedziby miejscowych władców. Wieczorem udamy się na spacer po lokalnym targu i na kolację. Nocleg w hotelu.

W przypadku podróży lądem z Islamabadu tego dnia popołudniu planowany byłby przyjazd do Karimabadu oraz zwiedzanie fortów Altit i Baltit.

B.L.D.

Po obiedzie udamy się do malowniczej doliny Duiker, która oferuje imponujące panoramy na okoliczne siedmiotysięczniki. Podczas naszej wizyty, będziemy mieli możliwość poznania mieszkańców doliny, ich tradycji, a być może nawet tajemnicy ich długowieczności. Dolina Hunza była kiedyś ważnym szlakiem między Indiami i Chinami. Dzień zakończymy kolacją i noclegiem.

B.L.D.

Tego dnia udamy się na zwiedzanie dalszych okolic doliny Hunza. Wyruszymy w kierunku miejscowości Passu, podziwiając po drodze niezwykle ciekawe petroglify, pozostawione przez jednych z pierwszych mieszkańców tego regionu. Następnie udamy się nad jezioro Attabad o długości przekraczającej 20 km i głębokości ponad 100 m. Wczesnym popołudniem udamy się w okolice lodowca Passu, który zobaczymy z bliska podczas krótkiego trekkingu. Po trekkingu przejazd nad jezioro Borith, które jest ważnym miejscem odpoczynku dla ptaków wędrownych. Ostatnim punktem programu będzie niezwykle emocjonujący spacer po mostach linowych. Kolacja w hotelu, w którym będziemy nocować lub w jednej z okolicznych restauracji.

B.L.D.

Po śniadaniu udamy się w kierunku granicy chińsko-pakistańskiej, by zobaczyć jedno z najwyżej położonych przejść granicznych na świecie (, znajdujące się na wysokości 4733 m n.p.m.). Budowa drogi oraz samego przejścia ukończona została w 1982 roku. Podczas naszej wędrówki zatrzymamy się w najbardziej atrakcyjnych punktach widokowych. Wieczorem powrócimy do Karimabadu na kolację i nocleg.

B.L.D.

Po śniadaniu przejazd do miasta Gilgit. W trakcie naszej podróży, zatrzymamy się w punkcie widokowym Rakaposhi na zdjęcia i krótki odpoczynek. Miasteczko Gilgit ma bardzo długą i niezwykła historię. Do dziś w zwyczajach i kulturze mieszkańców można usłyszeć echa dawnych wierzeń związanych z kulturą grecką, perską, hinduską czy z buddyzmem. Gilgit jest nazywane klejnotem Pakistanu, miasteczko i dolina zamieszkiwana jest w dużej mierze przez izmailitów. Poznamy ich zwyczaje i niezwykle ciekawą historię tego odłamu islamu. Wieczorem będziemy mieć okazję uczestniczenia w treningu graczy polo, najbardziej popularnego sportu w Gilgit. Nocleg i kolacja w Gilgicie.

B.L.D.

Po siadaniu przejazd do miejscowości Raikot, gdzie zmienimy nasz środek transportu na samochody terenowe. Przejazd niezwykle malowniczą i emocjonującą górską drogą aż do wioski Tato. Po krótkim odpoczynku udamy się na trekking (2-3 godziny) do Fairy Medows. Dla chętnych istnieje możliwość pokonania drogi na grzbiecie muła. Nocleg w górskim hotelu z imponującym widokiem na Nanga Parbat. Dla chętnych popołudniowy spacer po okolicy i sesja fotograficzna o zachodzie słońca. Kolacja i nocleg w górskim hotelu.

B.L.D.

Przed śniadaniem sesja fotograficzna o wschodzie słońca. Po śniadaniu, wyjątkowo malowniczą trasą, udamy się w kierunku punktu widokowego, a jednocześnie ku pierwszej bazie himalaistów zdobywających Nanga Parbat. Nie zabraknie osobliwych widoków oraz spotkań z okolicznymi mieszkańcami trudniącymi się pasterstwem. Kolacja i nocleg w górskim hotelu.

B.L.D.

Po śniadaniu rozpoczniemy podróż powrotną do wsi Tato. Dla chętnych możliwość podróży na grzbiecie muła. Z wioski wyruszymy samochodami terenowymi do miejscowości Raikot, pokonując krętą górską drogę. Krótki odpoczynek nad górskim odcinkiem Idnusu, następnie przejazd do miasteczka Gilgit, gdzie po południu zwiedzamy jedne z największych posągów buddyjskich wykutych w skale – Kharga Buddha.  Wieczorem wizyta na bazarze i kolacja w jednej z restauracji. Nocleg w hotelu.

B.L.D.

Po śniadaniu przejazd na lotnisko i przelot do stolicy Pakistanu. Następnie przejazd do hotelu. Popołudniu zwiedzanie siostrzanych miast, jakimi są Islamabad i Rawalpindi. Będzie okazja do odwiedzania wyjątkowego bazaru w Rawampindi oraz ostatnich zakupów.

B.L.D.

W wypadku odwołania lotu, przejazd drogą lądową do Islamabadu.

Po śniadaniu rozpoczniemy drogę powrotną do miasta Chilas (300 km). Podróż potrwa około 10-11 godzin. Będziemy podróżowali wzdłuż rzeki Indus, zatrzymując się w najciekawszych punktach widokowych na trasie. Wieczorem kolacja i nocleg w Chilas.

B.L.D.

W zależności od godziny wylotu, przejazd na lotnisko i wylot. Przylot na lotnisko docelowe tego samego  dnia.

 

Informacje praktyczne

 • długość wyprawy: 14 dni w Pakistanie;
 • początek wyprawy: Islamabad;
 • koniec wyprawy: Islamabad;
 • atrakcje: Najważniejszymi atrakcjami wyprawy będzie wyprawa w górskie rejony Pakistanu, gdzie będziemy mogli podziwiać jedne z najpiękniejszych górskich pejzaży na naszej planecie. Odwiedzimy niezwykłe wsie i miasteczka położone w malowniczych górskich dolinach. Przejedziemy słynną Karakorum higway oraz udamy siew miejsce gdzie spotykają się trzy potężna pasma górskie Himalaje Hindukusz i Karakorum. Podczas wyprawy będzie okazja do spotkań mieszańcami tego wyjątkowego skrawka Azji gdzie lokalna kultura kształtowała się pod wpływem wielu cywilizacji religii i tradycji.

Ze względu na specyfikę odwiedzanych miejsc i charakter wyprawy od uczestników wymagana jest dobra kondycja fizyczna i psychiczna. Długie przejazdy po górskich drogach, częste zmiany wysokości nad poziomem morza oraz znaczne dobowe wahania temperatury mogą powodować duże zmęczenie i dyskomfort. Noclegi przewidziane są w hotelach o różnym standardzie w zależności od miejsca. Przejazdy w trakcie wyprawy realizujemy minibusami oraz samochodami terenowymi z napędem 4×4. W trakcie wyjazdu są przewidywane krótkie trekkingi, co przy znacznych wysokości może powodować zmęczenie. Program wyjazdu został tak ułożony, aby umożliwić jak najlepsze poznanie miejsc znajdujących się poza szlakami masowej turystyki, z zachowaniem standardów bezpieczeństwa i wygody uczestników. Należy pamiętać że Islamska Republika Pakistanu w zdecydowanej większości zamieszkiwana jest przez wyznawców islamu sunnickiego, dlatego należy pamiętać o specyficznym charakterze i różnicach kulturowych.

Ze względu na sytuację polityczną długość wyjazdu oraz kolejność odwiedzanych miejsc mogą ulec zmianie. W sytuacji poważnego zagrożenia bezpieczeństwa turystów wyjazd może zostać odwołany. O możliwości realizacji wyprawy będziemy informowali na bieżąco.

 • Paszport musi być ważny 6 miesięcy przed planowanym zakończeniem wyprawy.
 • Przed wyjazdem konieczne jest uzyskanie wizy turystycznej. Wizę można uzyska online https://visa.nadra.gov.pk lub w placówkach dyplomatycznych Pakistanu.
 • Dodatkowo zabieramy ze sobą kserokopię paszportu (strona ze zdjęciem) oraz dodatkowy dokument tożsamości.

 • Przed wyjazdem zalecamy konsultację z lekarzem rodzinnym oraz z lekarzem medycyny tropikalnej.
 • Profilaktyka przeciwmalaryczna jest zalecana, aczkolwiek prawdopodobieństwo zarażenie jest małe ze względu na klimat, czas wyprawy i trasę planowanej wycieczki.
 • Zalecane jest szczepienie przeciwko: tężcowi, błonicy, WZW (żółtaczka) A i B i durowi brzusznemu.
 • Podczas wyprawy mogą wystąpić objawy choroby wysokościowej.
 • Zagrożenie malarią jest znikome, natomiast występuje zagrożenie gruźlicą.
 • Polecamy odwiedzenie strony https://szczepieniadlapodrozujacych.pl
 • Podczas wyprawy pijemy tylko wodę butelkowaną. Zaleca się unikania lodu w napojach oraz surowych i niedogotowanych potraw.
 • W odwiedzanych miejscach istnieje jedynie prywatna opieka lekarska (koszt wizyty około 50 USD).
 • Ze względu na trudne warunki podróży i noclegów oraz specyfikę kraju konieczna jest pełna sprawność i dobra kondycja fizyczna. Prosimy o zabranie ze sobą apteczki i zabezpieczanie odpowiedniej ilości leków przyjmowanych na stałe (zaleconych przez lekarza), a ponadto z przydatnego wyposażenia apteczki:
 • repelenty, bezwzględnie konieczne,
 • profilaktykę przeciwmalaryczną,
 • krem z filtrem przeciwsłonecznym o wysokim faktorze (zalecany SPF 50),
 • środki odkażające, środki opatrunkowe,
 • środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe,
 • antybiotyk, w sytuacjach awaryjnych,
 • leki przeciwbiegunkowe, elektrolity i witaminy.

Islamska Republika Pakistanu jest państwem stosunkowo stabilnym politycznie, jednak w niektórych rejonach kraju nadal trwają konflikty zbrojne. Dotyczy to w szczególności obszarów nadgranicznych z Afganistanem i Indiami. Ponadto jest co prawda niewielkie, ale realne zagrożenie terrorystyczne oraz związane z niestabilną sytuacją polityczną.

Wyprawy do Pakistanu są możliwe i bezpieczne przy zachowaniu odpowiednich środków bezpieczeństwa.

Dzięki dobrym kontaktom, jakie mamy z lokalnymi kontrahentami, na bieżąco śledzimy informacje dotyczące ewentualnych zagrożeń oraz poziomu bezpieczeństwa. Radzimy także zapoznać się z aktualnymi informacjami na stronie ministerstwa spraw zagranicznych:

https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych.

W trakcie wyjazdu zalecamy poważne potraktowanie zaleceń naszych kontrahentów, przewodników i pilota.

Bardzo ważne jest poszanowanie lokalnych obyczajów i przepisów prawnych. Informacje na ich temat będą na bieżąco przekazywane przez lokalnych przewodników oraz pilota wyprawy.

Oficjalną walutą w Pakistanie jest rupia pakistańska. Wymiana pieniędzy jest możliwa na lotnisku, w bankach, niektórych hotelach, jak i w ulicznych punktach wymiany. Przy wymianie należy dokładnie przeliczyć otrzymane pieniądze, jak również upewnić się co do kursu wymiany. Korzystanie z kart płatniczych nie zawsze jest możliwe. Najlepszy kurs wymiany mamy gdy wymieniamy dolary amerykańskie oraz

Ważne, aby dolary były wydrukowane po 2006. Aktualne kursy walut można znaleźć na stronie www.xe.com lub w zainstalowanej aplikacji xe.com

W Islamskiej Republice Pakistanu językami urzędowymi są urdu i angielski. Ponadto na obszarze Pakistanu używanych jest kilkadziesiąt języków lokalnych. W wypadku indywidualnej realizacji wyprawy niezbędna jest znajomość podstaw języka angielskiego lub wynajęcie lokalnego przewodnika znającego język angielski.

Islamska Republika Pakistanu jest państwem wieloetnicznym ze zdecydowaną przewagą wyznawców islamu sunnickiego. Ze względu na uwarunkowania kulturowe oraz względy bezpieczeństwa warto zapoznać się z zaleceniami dotyczącymi ubioru. Kobiety nie są zobowiązane do noszenie chust na głowach w miejscach publicznych, jednak jest to koniecznie podczas zwiedzania meczetów i grobowców sufich. Nie są dobrze widziane stroje odsłaniające zbyt wiele ciał u mężczyzn i kobiet.W oficjalnych kontaktach kobiety nie podają ręki mężczyźnie, a mężczyźni nie podają ręki kobietom. Należy również unikać rozmów na tematy polityczne. Pakistańczycy są ciekawi świata i turystów i chętnie podejmują tego typu rozmowy.

Bardzo ważne jest poszanowanie lokalnych obyczajów i prawa. Odpowiednie informacje będą przekazywane przez lokalnego przewodnika lub pilota wyprawy.

Proponowane terminy wyprawy są dopasowane do najbardziej sprzyjających warunków pogodowych w miejscach uwzględnionych w programie naszych wycieczek. Najlepszy czas na wyprawy to termin od Maja do Października. Temperatury w dzień w większości odwiedzanych miejsc kształtują się w granicach od +10 do +20 stopni. W nocy temperatury mogą spadać w okolice 0 stopni. Opady deszczu mogą być częste.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie https://www.meteoblue.com/en

W większości miast i miasteczek występuje zasięg telefonii komórkowej. Zakup lokalnej karty sim z pakietem internetowym jest możliwy. Przed wyprawą polecamy, aby każdy uczestnik skontaktował się ze swoim operatorem telefonii komórkowej i dowiedział, czy posiada podpisaną umowę z operatorami w Pakistanie oraz jakie są ceny połączeń i smsów w roamingu. Aby uniknąć niemiłej niespodzianki, zalecane jest wyłączenie w Pakistanie transmisji danych komórkowych.

Wifi jest dostępne w większości hoteli i restauracji.

Gniazdka typ C, E, i F. Napięcie 220V 50 Hz.

Dodatkowo zalecamy zabranie pojemnego powerbanku.

Ze względów klimatycznych i kulturowych najwygodniejsze będą luźne ubranie. Długie spodnie, długie spódnice,  koszule z długim rękawem które łatwo przeprać i które szybko wyschną.  Najwygodniejszym obuwiem podczas wyjazdu będą pełne lekkie buty. Zalecane jest obuwie firmy Palladium. Można chodzić w odkrytych sandałach. Nie ma potrzeby zabierania obuwia trekkingowego. Warto zabrać ze sobą:

 • saszetkę na dokumenty i pieniądze,
 • wilgotne chusteczki do mycia oraz żele antybakteryjne,
 • buty trekkingowe umożliwiające realizację trekkingów oraz zwiedzanie górskich wiosek,
 • śpiwór,
 • polar „wind stoper” lub cieplejszą bluzę, szczególnie przydatne wieczorami i nocą,
 • nakrycie głowy i okulary przeciwsłoneczne – obowiązkowo – ze słońcem nie ma żartów,
 • wygodne letnie ubranie, szczególnie przydatne podczas praktycznie całego wyjazdu,
 • lekkie koszulki/koszule.

Przydatne drobiazgi

Latarka, scyzoryk, przybory do szycia (zazwyczaj się nie przydają, ale nie są ciężkie ani nie zajmują dużo miejsca), ładowarki, kubek (na specjalne okazje), dmuchany rogalik pod głowę przydatny w samolocie i na przejazdach, mały portfelik na lokalną walutę, lektury na drogę na czas lotów i przejazdów.

Cena

Cena: 2790 £ za osobę

Cena zawiera

W planie wyprawy znajduje się dwa przeloty wewnętrzne Islamabad Gilgit Islamabad.

Podczas tego wyjazdu będziemy poruszali się minibusami i samochodami terenowymi z napędem 4×4. Dziennie, w zależności od konkretnego planu zawartego w programie oraz bieżącej sytuacji związanej z bezpieczeństwem uczestników wyprawy, będziemy w drodze od 4 do 10 godzin. Prędkość i czas przejazdu są zależne od stanu nawierzchni drogi, ukształtowania powierzchni oraz liczby i długości postojów.

Nie jesteśmy w stanie zagwarantować jednolitego standardu zakwaterowania w każdym z zaplanowanych miejsc w trakcie pobytu w Pakistanie. Naszym priorytetem jest Państwa komfort, bezpieczeństwo oraz odpowiednia lokalizacja. Dlatego też zawsze stawiamy na wspieranie miejscowej ludności, biorąc pod uwagę lokalizację naszego zakwaterowania. Pokoje będą bazowały na przydziale dwuosobowym (pokoje z łazienkami). Dopłaty do pokojów jednoosobowych znajdują się w części „Cena”.

Podczas wyprawy planowane są dwa noclegi w hotelach w przybliżeniu odpowiadającym standardowi 3 i 4 gwiazdek.

Wyżywienie jest wliczone w cenę wyprawy, zgodnie z informacjami zawartymi w programie. B – śniadanie, L – obiad, D – kolacja. Poza stolicą oraz większymi miastami można zakupić tylko bardzo podstawowe produkty żywnościowe. Informacje dotyczące kosztów na miejscu można znaleźć na stronie https://www.numbeo.com/cost-of-living/.

Opiekę lokalnego przewodnika oraz lokalnych przewodników i strażników w parkach narodowych.

Wszystkie wstępy i pozwolenia na wejście do parków narodowych i rezerwatów ujętych w programie.

Przygotowanie wyjazdu, zaproszenie niezbędne do uzyskania wizy.

Cena nie zawiera

Cena nie obejmuje kosztów przelotu głównego do i z Islamabadu.

Firma BTP Adventure nie zajmuje się bezpośrednio organizacją i zakupem biletów na loty międzynarodowe. Możemy jednakże zasugerować najlepsze połączenia i przewoźników. W tym celu prosimy o kontakt za pośrednictwem adresu mailowego lub telefonu.

Wizy do Islamskiej Republiki Pakistanu.

Cena nie zawiera koszt napiwków oraz opłaty dla tragarzy.

Dopłata do pokoju oraz namiotu jednoosobowego – 550 £.

Ubezpieczenie jest poza ceną wyprawy. Wykupienie ubezpieczenia jest niezbędnym elementem, koniecznym do realizacji wyprawy. Zalecamy wykupienie ubezpieczenia, które będzie odpowiedzenie dla miejsca, gdzie realizujemy wyprawę oraz dla indywidualnego stanu zdrowia i potrzeb uczestnika wyprawy. Prosimy o przesłanie potwierdzenia zawarcia umowy ubezpieczeniowej.

Ubezpieczenie można wykupić indywidualnie na stronie Biura Signal Iduna lub w każdym innym towarzystwie ubezpieczeniowym: https://w3.signal-iduna.pl/e-policy/pl/travel/ind/step2.

Firma BPT Adventure może pomóc w uzyskaniu odpowiedniego ubezpieczenia, w tym celu prosimy o kontakt.

Posiłków poza wymienionymi w ostatecznym programie i dodatkowych napojów.

Kosztów dodatkowych noclegów i zakwaterowania w przypadku przylotu lub wylotu w innym terminie niż planowana wyprawa.

Kosztów dodatkowych wycieczke do Peszawaru lub Frotu Rohtas

Wydatków osobistych i wydatków na zakup pamiątek.

 

Szczegółowe informacje dotyczące bezpieczeństwa oraz ostatecznego planu wyjazdu będziemy na bieżąco aktualizować. Przed decyzją o zgłoszeniu zalecamy zapoznanie się z informacjami dotyczącymi aktualnej sytuacji politycznej i sanitarnej w Pakistanie.

Planowana wyprawa jest wyjątkową ofertą przygotowaną w oparciu o nasze doświadczenie i znajomość lokalnej specyfiki i najważniejszych atrakcji Pakistanu.

Zależny nam na jak najlepszym, a jednocześnie bezpiecznym i o ile to możliwe wygodnym, podróżowaniu po mało uczęszczanym, aczkolwiek niezwykle ciekawym kraju o fascynującej historii.

Ze względu na sytuację polityczną, długość wyjazdu oraz kolejność odwiedzanych miejsc mogą ulec zmianie. W razie poważnego zagrożenia bezpieczeństwa turystów wyjazd może zostać odwołany. O możliwości realizacji wyprawy będziemy informowali na bieżąco.

Ze względu na specyfikę odwiedzanych miejsc (wysokość nad poziomem morza oraz długie przejazdy) potrzebne są dobra kondycja i stan zdrowia.

W razie pytań prosimy o kontakt z BTP ADVENTURE.

terminy i cena wycieczki
11/08/2024 - 24/08/2024
08/06/2025 - 21/06/2025
24/08/2025 - 06/09/2025

2790 Funtów za osobę

Istnieje możliwość zorganizowania wyjazdu z polskojęzycznym pilotem wycieczek, w tym celu prosimy o kontakt z biurem.

cena dla grupy w opisie
galeria