Afganistan – 10 dni

Azja
|
10
dni | 2 - 8 osób w grupie
opis wycieczki

historyczna, kulturowa, krajoznawcza

Zapraszamy na unikalną wyprawę dzięki której chociaż w niewielkim stopniu poznamy niezwykle ciekawą historię oraz zobaczymy wyjątkowe zabytki które pozostawiły po siebie liczne cywilizacje na obszarze dzisiejszego Afganistanu.

Nasza wyprawa będzie okazją do spotkania z mieszkańcami którzy codzienni musza mierzyć się z trudną i niestabilną codziennością współczesnego Afganistanu. Odwiedzimy kraju który pomimo niezbyt stabilnej obecnej sytuacji był miejsce rozwoju wielu cywilizacji oraz wyjątkowym miejscem styku wielu kultur tradycji i religii. Zobaczymy majestatyczne góry oraz zielone doliny. Wyprawa to nie tylko grdka dla wielbicieli historii, zabytków i fotografii to także wyjątkowa możliwość Odwiedzimy zabytki Kabul Heratu Mazar-e-Sharif. Zobaszymy osalałe posągi Buddy w Bamian oraz wyjątkową lagunę Bandar amir.

program

Przylot do Kabulu z Dubaj w godzinach porannych po formalnościach wizowych przejazd do hotelu na krótki odpoczynek. Następnie zwiedzanie Stolicy Afganistanu udamy się do pałacu Darul Amani i ogrodu Babur Shah, który został założony w XVI wieku. Nocleg w Kabulu. L. D.

L. D.

Rano przejazd na lotnisko Wylot do Heratu. Po przylocie rozpoczniemy zwiedzanie. Pierwszym obiektem na naszej trasie będzie kompleks Aga Khan, niedawno odnowiony, dawny karawanseraj. Następnie udamy się do kompleksu minaretów Musalla, których budowa została rozpoczęta przez królową Gouharszad Agha, żonę Szahrucha, syna Tamerlana, w którym znajduje się też jej mauzoleum. Jest to miejsce, w którym w całej okazałości można podziwiać kunszt dawnych budowniczych i architektów, niezwykle urokliwe, szczególnie przed zachodem słońca. Nocleg w hotelu. B. L. D.

Rano wizyta w meczecie piątkowym Masjid-I-Jami, który stanowi jeden z najwspanialszych przykładów architektury dawnego Afganistanu z epoki timurydzkiej. Następnie udamy się uliczkami Starego Miasta na bazar, gdzie znajdują się liczne warsztaty rękodzielnicze, których historia sięga XII wieku. Po obiedzie udamy się na zwiedzanie cytadeli Qala-I-Ikhtiyaruddin, której najstarsze części powstały za czasów Aleksandra Wielkiego. Na koniec wizyta na jednym z najwspanialszych bazarów Jedwabnego Szlaku. Nocleg w hotelu.. B. L. D

Wylot z Heratu do  Kabulu. Po przylocie prosto z letniaka udamy się w drogę do Bamian. Malownicza trasa wiodąca przez góry którzy przez wieki były najlepszą obroną przez licznymi najeźdźcami i próbującymi podbić Afganistan. Kolacje w jednej z restauracji w Miasteczku Bamian. Nocleg w hotelu. B. L. D.

Po śniadaniu całodzienne zwiedzanie Bamian i okolic . Wizyta w jednym z najciekawszych miejsc Afganistanu. W położonym u podnóża Hindukuszu Bamianie znajdowało się jedno z sanktuariów buddyjskich. Zobaczymy zachowane świadectwa świetności z czasów dynastii sogodyjskich: figury, freski – wszystko to, co ocalało po mrocznych czasach rządów Talibów. Nastepnie przejazd nad kompleks Jezior Band-e-Amir – będzie to prawdziwa uczta dla fotografów i miłośników pięknych krajobrazów. Dla chętnych fotograficzny spacer po okolicy, gdzie natura nie poskąpiła niezwykłej urody krajobrazów. Powrót do Bamianu, nocleg w hotelu

B. L. D.

Po siadaniu udamy się do ruin twierdzy Shahr-e Gholgola. Według legendy został ona zniszczona przez armię mongolską po tym, jak mieszkańcy Bamianu oraz garnizonu twierdzy pokonali oddział dowodzony przez wnuka Czyngis-chana. Nastepnie odwiedzimy pozostałości  fortecy Shar-e Zohak na wschodnim krańcu Doliny Bamian, jednej z największych twierdz wybudowanych w tej części Afganistanu. Jej historia sięga ponad dwa tysiące lat wstecz. Została zniszczona przez armię Czyngis-chana. Jest to wyjątkowy punkt widokowy, z którego rozpościera się wspaniały widok na okolicę. W drodze do Kabulu odwiedzimy Darya Ajdahar, co w tłumaczeniu oznacza „Dolinę Smoka”. Jedna z tamtejszych formacji skalnych przypomina smoka, którego według legendy pokonał Ali, kuzyn i zięć proroka Mahometado Wieczorem przyjazd do Kabulu nocleg w Hotelu. B. L. D.

Po śniadaniu przejazd na lotnisko. Wylot  do Mazar-i-Szarif. Nazwa ta oznacza “Książęcy grobowiec”. Początki miasta, które jest z pewnością jednym z najstarszych nadal zamieszkałych miast Azji Centralnej, giną w mrokach historii. W zależności od godziny przylotu, udamy się na zwiedzanie Błękitnego Meczetu – Rawze-e-Sharif, jednego z ważniejszych miejsc pielgrzymkowych w Afganistanie. To niezwykłej urody dzieło kunsztu architektonicznego powstało w legendarnej lokalizacji grobu Alego – kuzyna i zięcia proroka Mahometa. Zobaczymy grobowce krewnych proroka. Następnie przejdziemy na bazar – centrum handlu dywanami w Azji Centralnej. Na odpoczynek udamy się do ogrodów, które otaczają sanktuaria. Nocleg w hotelu.

B. L. D.

Wyjazd z Mazar-i-Szarif w stronę Takht-e Rostam, pozostałości 28-metrowej stupy buddyjskiej. Budowla powstała w czasach, gdy przeważająca większość mieszkańców Afganistanu wyznawała buddyzm. Ponadto zobaczymy budowle wykute w skałach, podobnie jak w etiopskiej Lalibeli. Obiad w formie pikniku w jednym z punktów widokowych. Następnie udamy się do miasteczka Tashqurghan, będącego niegdyś północną strażnicą przejścia przez Hindukusz. Wieczorem powrót do Mazar-i-Szarif. Nocleg w hotelu. B. L. D.

Rano wyjazd w stronę Kabulu. Przekroczymy Hindukusz przez słynny tunel Salang położony na wysokości 3363 m n.p.m. Była to jedyna droga, która umożliwiała komunikację między stolicą Kabulem a północą kraju. Tunel wybudowany w 1958 r. był miejscem zaciętych walk w trakcie inwazji na Afganistan i późniejszej okupacji Afganistanu przez Związek Radziecki. Do dziś można zobaczyć liczne pozostałości z tamtego okresu. Po południu przyjazd do Kabulu. Nocleg w hotelu.. B. L. D.

Po śniadaniu Zwiedzanie stolicy Afganistanu rozpoczniemy od Muzeum Narodowego Afganistanu. Następnie Stamtąd przejdziemy na Ptasi Targ Ka Faroshi. Nastepnie przejazd na lotnisko wylot z Kabulu w godzinach popołudniowych. B. L. 

Informacje praktyczne

 • długość wyprawy: 10 dni;
 • początek wyprawy: Kabul;
 • koniec wyprawy: Kabul;
 • atrakcje: Bamjan, Bandar Amir, Dolina Panjishir, Kabul  oraz Herat i Mazar e-Sharif

Poza atrakcjami historii dawnej i współczesnej niezwykle ważnym i interesującym elementem wyprawy jest bliskie spotkanie z kultura i tradycjami mieszkańców Afganistanu. Wyjazd ma charakter wycieczki  krajoznawczej do wyjątkowego pod względem historyczny i kulturowym obszarze na styku Bliskiego i Dalekiego wschodu. Ze względu na specyfikę odwiedzanych i charakter wyprawy uczestnicy wyprawy powinni być w stanie samodzielnie uczestniczyć w pieszym zwiedzaniu miast i obiektów historycznych jak również w krótkich trekkingach do punktów widokowych. Noclegi przewidziane są w hotelach o różnym standardzie w zależności od miejsca. Przejazdy w trakcie wyprawy realizujemy lotami wewnętrznymi  oraz samochodami terenowymi z napędem 4×4. W trakcie wyjazdu nie są przewidywane długie trekkingi lub aktywności wymagające dużego wysiłki fizycznego. Program wyjazdu został tak ułożony aby umożliwić jak najlepsze poznanie miejsc znajdujących się poza szlamami masowej turystyki, za zachowaniem standardów bezpieczeństwa i wygody uczestników. Należy pamiętać że Afganistan w zdecydowanej większości zamieszkiwany jest przez wyznawców Islamu Sunnickeigo dlatego należy pamiętać o  specyficznym charakterze i różnicach kulturowych.

Ze względu na sytuację polityczną długość wyjazdu, kolejności odwiedzanych miejsc może ulec zmiennie. W sytuacji poważnego zagrożenia bezpieczeństwa turystów wyjazd może zostać odwołany. Na bieżąco będziemy informowali o możliwości realizacji wyprawy.

 • Paszport musi być ważny 6 miesięcy przed planowanym zakończeniem wyprawy;
 • Przed wyjazdem konieczne jest uzyskanie wizy turystycznej w jednej z najbliższych w stosunku do miejsca zamieszkania ambasad Afganistanu. Po złożeniu rezerwacji wyjazdu uczestnicy otrzymują list zapraszający niezbędny do, uzyskania wizy. Ponadto konieczny jest 2x wypełniony wniosek wizowy dwie aktualne kolorowe fotografie oraz opłata wizowa płatna w Ambasadzie Afganistanu;
 • Po zgłoszeniu rezerwacji wyjazdu przesyłałam oficjalne zaproszenie od kontrahenta z Afganistanu z którym współpracujemy. Zaproszenie jest niezbędne do uzyskania wizy turystycznej;
 • W celu uzyskania wizy można skorzystać z bur po średniactwa wizowego lub z pomocy biura Biurem BTP Adventure;
 • Dodatkowo zabieramy ze sobą kserokopię paszportu (strona ze zdjęciem) oraz dodatkowy dokument tożsamości;

 • Przed wyjazdem zalecamy z lekarzem rodzinnym oraz z lekarzem medycyny tropikalnej.
 • Na wyprawę zabieramy żółtą książeczkę szczepień.
 • Zalecane jest szczepienie przeciwko: tężcowi, błonicy, WZW (żółtaczka) A i B, dur brzuszny,
 • Zagrożenie Malarią jest znikome natomiast występuje zagrożenie gruźlicą
 • Polecamy odwiedzenie strony: https://szczepieniadlapodrozujacych.pl
 • Podczas wyprawy pijemy tylko wodę butelkowaną. Zaleca się unikania lodu w napojach oraz surowych i niedogotowanych potraw.
 • W odwiedzanych miejscach istnieje jedynie prywatna opieka lekarska (koszt wizyty około 100 USD)
 • Ze względu na trudne warunki podróży i noclegów oraz specyfikę kraju konieczny jest pełna sprawności sprawność i dobra kondycja fizyczna. Prosimy o zabranie ze sobą apteczki i zabezpieczanie odpowiedniej ilości leków które bierzemy na stałe (o ile mamy takie zlecenie przez lekarza) a ponadto z przydatnego wyposażenia apteczki:
  • krem na słońce z wysokim faktorem UV ( zalecane 50 )
  • środki odkażające, środki opatrunkowe
  • środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe,
  • leki przeciwbiegunkowe, elektrolity i witaminy

 • Ubezpieczeni jest poza ceną wyprawy. Wykupienie ubezpieczenia jest niezbędnym elementem  koniecznym do realizacji wyprawy. Zalecamy wykupienie ubezpieczenia które będzie odpowiedzenie do miejsca gdzie realizujemy wyprawę oraz do indywidualnego stanu zdrowia i potrzeb uczestnika wyprawy. Prosimy o przesłanie potwierdzenia zawarcia umowy ubezpieczeniowej.
 • Ubezpieczenia można wykupić indywidualnie na stronie Biura Signal Iduna lub w każdym innym towarzystwie ubezpieczeniowym: https://w3.signal-iduna.pl/e-policy/pl/travel/ind/step2.
 • Firma BPT Adventure może pomóc w uzyskaniu odpowiedniego ubezpieczenia w tym celu prosimy o kontakt.

Odwiedzane miejsca cechuje wysoka niestabilność polityczna i wysokie zagrożenie konfliktem zbrojnym. W wypadku poważnego zagrożenia wyjazd może zostać odwołany lub skrócony do wersji umożliwiającej bezpieczną realizacje wyprawy. Afganistan jest jednym z najbardziej niestabilnych politycznie obszarów Świata dlatego program oraz odwiedzane miejsca są tak dobrane aby minimalizować niebezpieczeństwa związane z charakterem odwiedzanego kraju .

 • Islamska republika Afganistanu jest państwem cechującym się niestabilność polityczna i istotnym ryzykiem konfliktu zbrojnego. Realne zagrożenie terrorystyczne czy zagrożenie związane z konfliktem zbrojnym jest na chwilę obecną jest realne. Programy naszych wyjazdów układamy taka aby unikać miejsc potencjalnie najbardziej niebezpiecznych (niektóre dzielnice Bagdadu i miasta w których trwają konflikty zbrojne).
 • Pomimo trudnej sytuacje wyprawy do Afganistanu są możliwe i realizowane z zachowaniem odpowiednich środków bezpieczeństwa
 • Dzięki dobrym kontaktom jakie mamy z lokalnymi kontrahentami na bieżąco śledzimy informacje dotyczące ewentualnych zagrożeń oraz poziomu bezpieczeństwa. Radzimy także zapoznać się z aktualnymi informacjami na stronie ministerstwa spraw zagranicznych:https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych
 • W trakcie wyjazdu zalecamy poważne potraktowanie zaleceń naszych kontrahentów, przewodników i liderki/lidera wyjazdu.
 • Bardzo ważne jest poszanowanie lokalnych obyczajów i prawa. Informacje dotyczące lokalnych obyczajów będą na bieżąco przekazywane przez lokalnych  przewodników oraz pilotkę/pilota wyprawy.
 • Bardzo ważne jest aby nie robić zdjęć oraz filmów przy obiektach wojskowych policyjnych oraz przy lotniskach, Nie robimy także zdjęć wszędzie tam gdzie przebywają służby mundurowe !!!
 • Fotografowanie ludzi tylko za zgodą osób które fotografujemy. Robienie zajęć bez zgody fotografowanych często kończy się eskalacją agresywnych zachowań.

Oficjalną walutą w Afganistanie  są Afgani. Wymiana pieniędzy jest możliwa na lotnisku w Kabulu, w większości miastach, w bankach,  autoryzowanych punktach wymiany oraz w hotelach. Korzystanie z kart płatniczych nie zawsze jest możliwe Najlepszy kurs wymiany mamy gdy wymieniamy Dolary USA oraz  Euro. Ważne aby dolary były wydrukowane po 2006.

Aktualne kursy walut można znaleźć na stronie www.xe.com lub zainstalować aplikację xe.com

W Afganistanie najuczeniej używanymi językami są Paszto i Dari W wypadku wyjazdu grupowego Pilotka/pilot wyjazdu posługują się językiem angielskim. W wypadu indywidualnej realizacji wyprawy niezbędna jest znajomość podstaw języka Dari lub wynajęcie lokalnego przewodnika znającego język Angielski.

Islamska Republika Afganistanu jest krajem wieloetnicznym i wieloreligijnym. Przewżająca większość mieszkańców to wyznawcy Islamu Sunnickiego. Ze względu na uwarunkowania kulturowe oraz względy bezpieczeństwa warto zapoznać się z zalecani dotyczącymi ubioru. W wypadku zwiedzanie miejsc kultu szczególnie meczety w Heracie i Mazar e Sharif. będziemy mogli zobaczyć tylko niektóre z miejsc na terenie sanktuariów.

Kobiety są zobowiązane do noszenie chust na głowach we wszystkich miejscach publicznych w tym w niektórych hotelach i restauracjach. Chusty należy założyć przed przylotem do Kabulu. Zabronione jest noszenie krótkich rękawów powyżej łokcia, dekoltów, garsonek, krótkich spódnic i sukienek. Konieczne są luźne i długie spódnice oraz tuniki. Tunika lub płaszcz powinny sięgać do połowy uda. Dozwolone jest noszenia sandałów i odkrytych butów zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. W wypadku odwiedzin niektórych meczetów i innych miejsc kultu kobiety mogą być proszone o załażenie czadoru który można za darmo wypożyczyć przy wejściu do danego obiektu. Należy pamiętać że wstępują duże różnice między konserwatywną prowincją a nieco bardziej  liberalnymi dużymi miastami.

Mężczyźni nie mogą nosić krótkich spodni oraz podkoszulków. W oficjalnych kontaktach kobiety nie podają ręki mężczyźnie, a mężczyźni nie podają ręki kobietom. Obyczaj ten nadal Należy również unikać rozmów na tematy polityczne. Afgańczycy są ciekawi świata i turystów i chętnie podejmują rozmowy.

Bardzo ważne jest poszanowanie lokalnych obyczajów i prawa informacje o tym będą przekazywane przez lokalnego przewodnika lub pilotkę/pilota wyprawy.

Proponowane terminy wyprawa są dopasowane do najbardziej sprzyjających warunków pogodowych w miejscach uwzględnionych w programie naszych wycieczek. Najlepszy czas na wyprawy do Afganistanu to termin od Maja  do końca listopada. Temperatury w dzień rzadko przekraczają + 30 (Kabul Herat Mazr e Sharif. stopni w nocy +15.  Opady deszczu mogą być sporadyczne i raczej przejściowe. Duży problemem jest wysokie zapylenie i mogące się pojawić burze piaskowe. ponadto w rejonach południowych Bamyan Bandar Amir  temperatury są o kilka stopni niższe niż w Kabulu Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: https://www.meteoblue.com/en

W większości miast i miasteczek występuje zasięg telefonii komórkowej.  Zakup lokalnej karty sim jest możliwy aczkolwiek skomplikowany.  Przed wyprawą polecamy aby każdy uczestnik skontaktował się swoim operatorem telefonii komórkowej czy posiada podpisaną umowę z operatorami w Czadzie oraz jakie są ceny polaczeń i smsów w romingu. Dla uniknąć niemiłej niespodzianki zalecane jest wyłączenie transmisji danych przez sieć komórkową.

 • Wifi jest dostępne w większości hoteli i restauracji.
 • Gniazdka Typ C, E, F  i Napięcie 240V 50 Hz
 • Dodatkowo zalecamy zabranie pojemnego power banka , ładowarki solarnej lub ładowarki samochodowej. W parkach narodowych, podczas przejazdów oraz na Ennedi ładowanie sprzętu elektronicznego będzie możliwe jedynie z gniazdek samochodowych

Ze względów klimatycznych i kulturowych najwygodniejsze będą luźne ubranie. Długie spodnie, długie spódnice,  koszule z długim rękawem które łatwo przeprać i które szybko wyschną.  Najwygodniejszym obuwiem podczas wyjazdu będą pełne lekkie buty. Polecane jest obuwie firmy Palladnium. Można chodzić w odkrytych sandałach. Nie ma potrzeby zabierania obuwia trekkingowego. Warto zabrać ze sobą

 • Saszetkę na dokumenty i pieniądze
 • Wilgotne chusteczki do mycia oraz żele antybakteryjne
 • Polar lub cieplejsza bluza szczególnie przydatne wieczorami i nocą
 • Nakrycie głowy i okulary przeciwsłoneczne – Obowiązkowo ze słońcem nie ma żartów.
 • Wygodne letnie ubranie szczególnie przydatne podczas praktycznie całego wyjazdu
 • Lekkie koszulki/ koszule
 • Przydatne drobiazgi: Latarka , scyzoryk, przybory do szycia (zazwyczaj się nie przydają, ale nie są ciężkie ani nie zajmują dużo miejsca), ładowarki, kubek – (na specjalne okazje), Dmuchany rogalik pod głowę przydatny w samolocie i na przejazdach Mały portfelik na lokalną walutę, Lektury na drogę na czas lotów i przejazdów;

Cena

Cena: 2590 £ za osobę

Cena zawiera

Transfery na całej trasie prywatnym samochodem 4×4. Przeloty wewnętrzne.

Podczas tej części wyjazdu będziemy poruszali się samochodami osobowymi lub minibusami. Dziennie w zależności od konkretnego planu zawartego w programie oraz bieżącej sytuacji związanej z bezpieczeństwem naszych uczestników. Prędkość i czas przejazdu są zależne od stanu nawierzchni drogi, ukształtowanie powierzchni oraz liczb i długości postojów.

Nie jesteśmy w stanie zagwarantować jednolitego standardu zakwaterowania w każdym z zaplanowanych miejsc w trakcie pobytu w Iraku. Naszym priorytetem jest Państwa komfort, bezpieczeństwo, odpowiednia lokalizacja. Dlatego tez, zawsze stawiamy na wspieranie miejscowej ludności biorąc pod uwagę lokalizacje naszego zakwaterowania. Pokoje będą bazowały na przydziale dwu-osobowym (pokoje z łazienkami). Dopłaty do pokojów jednoosobowych znajdują się w części Cena.

Podczas wyprawy panowanie są dwa noclegi w hotelach 3*

Podczas wyprawy wyżywienie jest wliczone w cenę wyprawy zgodnie z informacjami zawartymi w programie B: Śniadanie, L: lunch, D: Kolacja.

Śniadania najczęściej będą w hotelach. Lunche i kolacje w lokalnych restauracjach. Kuchnia afgańska  jest urozmaicona tak jak kultura i historia tego wyjątkowego kraju. Informacje dotyczące kosztów na miejscu można znaleźć na stronie https://www.numbeo.com/cost-of-living/

Opiekę przewodnika i ochronę – tam gdzie to konieczne.

Cena nie zawiera

Cena nie obejmuje kosztów przelotu głównego do i z Kabulu

Firma BTP Adventure nie zajmuje się bezpośrednio organizacja i zakupem biletów na loty międzynarodowe. Możemy jednakże zasugerować najlepsze połączenia i przewoźników. W tym celu prosimy o kontakt na adres mailowy lub telefonicznie.

Kosztów wizy – 100 euro. Zapewniamy pomoc w pośrednictwie wizowym.

Dopłata do pokoju oraz namiotu jednoosobowego – 250 £

Ubezpieczenie jest poza ceną wyprawy. Wykupienie ubezpieczenia jest niezbędnym elementem koniecznym do realizacji wyprawy. Zalecamy wykupienie ubezpieczenia które będzie odpowiedzenie do miejsca gdzie realizujemy wyprawę oraz do indywidualnego stanu zdrowia i potrzeb uczestnika wyprawy. Prosimy o przesłanie potwierdzenia zawarcia umowy ubezpieczeniowej.

Cena zawiera koszt napiwków dla przewodnika

Posiłków poza wymienionymi w ostatecznym programie. Dodatkowych napojów.

Kosztów dodatkowych noclegów i zakwaterowania w  przypadku przylotu lub wylotu w innym terminie niż planowana wyprawa.

Wydatków osobistych i wydatków na zakup pamiątek.

UWAGI KOŃCOWE


Ze względu na warunki pogodowe. najbardziej optymalnym terminem jest okres późno wiosenny oraz wczesna jesień. Ze względu na sytuację polityczną długość wyjazdu, kolejności odwiedzanych miejsc może ulec zmiennie. W sytuacji poważnego zagrożenia bezpieczeństwa turystów wyjazd może zostać odwołany. Na bieżąco będziemy informowali o możliwości realizacji wyprawy.

wyjazd do Iranu można połączyć z wyprawami  do Iranu,  Iraku, Pakistanu i Kurdystanu. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z biurem.

Szczegółowe informacje dotyczące bezpieczeństwa oraz ostatecznego planu wyjazdu będziemy na bieżąco aktualizować. Przed decyzją o zgłoszeniu zalecamy zapoznanie się informacjami dotyczącymi aktualnej sytuacji politycznej i sanitarnej w Afganistanie.

Planowana wyprawa jest wyjątkową ofertą przygotowaną w oparciu od nasze doświadczeni i znajomość lokalnej specyfik i najważniejszych atrakcji Afganistanu.

Zależny nam na jak najlepszym a jednocześnie bezpiecznym i o ile to możliwe wygodnym podróżowaniu po  mało uczęszczanego aczkolwiek niezwykle ciekawego kraju o fascynującej historii.

 

terminy i cena wycieczki
14/04/2024 - 23/04/2024
12/05/2024 - 21/05/2024
06/10/2024 - 15/10/2024
03/11/2024 - 12/11/2024

2590 Funtów

Istnieje możliwość zorganizowania wyjazdu z polskojęzycznym pilotem wycieczek, w tym celu prosimy o kontakt z biurem.

wyjazd do Afganistanu można połączyć z wyprawami  do Iranu,  Iraku, Pakistanu i Kurdystanu. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z biurem.

cena dla grupy w opisie
galeria