Iran – południowy-wschód – 10 dni

Bliski Wschód
|
10
dni | 2 - 12 osób w grupie
opis wycieczki

historyczna, kulturowa, krajoznawcza

Południowy wschód Iranu to jeden z najrzadziej odwiedzanych rejonów tego niezwykle ciekawego i pięknego kraju. Wyprawa, na którą gorąco zapraszamy, będzie wyjątkową przygodą dla miłośników historii i archeologii.

Odwiedzimy miasto Kerman, cytadele Bam i Rayen oraz stanowiska archeologiczne w Dżiroft. Dla osób zainteresowanych geologią oraz wyjątkowymi krajobrazami takie miejsca, jak Kaluty, największa solna jaskinia na świecie Namak, geopark na wyspie Keszm czy wulkany błotne, to tylko najważniejsze z wielu atrakcji, jakie czekają na uczestników wyprawy do południowo-wschodniej części Iranu. Nawet dla osób, które odwiedziły już kiedyś ten kraj, podróż po jego południowo-wschodnich rejonach będzie kompletnie innym doświadczeniem. Kultura, tradycje, język, a nawet religia mieszkańców prowincji Hormozgan i Beludżystan odbiegają od tego, co zwykliśmy kojarzyć z obszarem niegdysiejszej Persji.

program

Przyloty do Teheranu odbywają się zazwyczaj w godzinach popołudniowych i wieczornych. Po przylocie formalności wizowe i transfer do hotelu na nocleg.

 

Rano wylot do Kermanu – miasta niezwykle ciekawego, chociaż mało odwiedzanego przez turystów. Po przyjeździe zwiedzanie najważniejszych atrakcji: kompleksu Gandż Ali Chana, gdzie znajdują się pochodzące z XVII wieku łaźnie, karczma oraz bazar. Kolejny punkt programu to wizyta w Meczecie Piątkowym Jameh. Po obiedzie przejazd do Mahanu, gdzie zobaczymy jeden z najpiękniejszych ogrodów Iranu, położony w pustynnym rejonie południowej części kraju – ogród Shahzade. Wieczorem odwiedzimy mauzoleum szacha Nematollaha Vali, wielkiego XIV-wiecznego mistyka i poety. Obecnie jest to miejsce pielgrzymek bractw sufickich. Nocleg w historycznym domu zaadaptowanym na hotel.

B.D

Dla chętnych możliwość zobaczenia jedynego w swoim rodzaju spektaklu, jakim jest wschód słońca na najgorętszej pustyni świata, w otoczeniu niezwykłych formacji geologicznych, jakimi są kaluty. Powrót do Mahanu, a następnie po krótkim odpoczynku przejazd do miasteczka Rayen i wizyta w tamtejszej cytadeli. Po zwiedzaniu kontynuujemy podróż w kierunku południowym – do Bam, gdzie zobaczymy największą twierdzę wybudowaną z cegły suszonej na słońcu. Historia miasta i twierdzy to ponad 2000 lat. Garnizon twierdzy ochraniał szlaki handlowe przed atakami plemion z pustyni Lut. Cytadela została zniszczona podczas tragicznego trzęsienia ziemi w 2003 r. Dzięki międzynarodowej pomocy została już w większości odbudowana. Bam to także ważny ośrodek uprawy i przetwórstwa daktyli. Spróbujemy ponoć najlepszych daktyli w Iranie. Nocleg w Bam

B.

Po śniadaniu udamy się w drogę do Bandar Abbas. Po drodze zatrzymamy się w Dżiroft, niewielkim mieście, które powstało w miejscu obecności przed ponad 5 tysiącami lat jednej z najbardziej rozwiniętych cywilizacji na Bliskim Wschodzie. Do dziś nie wiemy, kim byli mieszkańcy dawnego Dżiroft, jednak pozostawili po sobie niezwykłe zabytki oraz zapisy w nieodczytanym do dziś piśmie. Po południu przyjazd do Bandar Abbas. Następnie rejs promem lub transfer busem na wyspę Keszm. Zakwaterowanie i kolacja w lokalnej restauracji. W wypadku późnego przyjazdu do Bandar Abbas na wyspę udamy się następnego dnia.

B.

Po śniadaniu udamy się na całodzienne zwiedzanie fascynującej i tajemniczej wyspy Keszm. Zobaczymy unikalny obszar lasów namorzynowych – Harara. Odwiedzimy geopark z fantastycznymi formami skalnymi. Przejdziemy się kanionem Chahkooh oraz udamy się do jaskini Namak, która jest największą solną jaskinią na świecie, o całkowitej znanej długości ponad 6 kilometrów. Nocleg na wyspie.

B.

Tego dnia pojedziemy do wsi Laft, gdzie do dziś budowane są tradycyjne statki, które niegdyś przemierzały Morze Arabskie i Ocean Indyjski. Następnie udamy się łodziami motorowymi na wyspę Hengam, gdzie będzie możliwość kąpieli na jednej z bezludnych plaż. Nocleg na wyspie.

B.

Po śniadaniu opuścimy wyspę Keszm i udamy się w drogę powrotną do Bandar Abbas (promem lub minibusem). Następnie rozpoczniemy całodzienny przejazd do Sirik (350 km). Będziemy podróżować wzdłuż cieśniny Ormuz oraz Zatoki Omańskiej. Na obiad zatrzymamy się w miasteczku Minab lub w innym miejscu na trasie. Po południu przyjazd, spacer po miasteczku i kolacja.

B.D

Po śniadaniu udamy się w dalszą podróż na wschód. Podczas drogi do stolicy Beludżystanu zatrzymamy się na jednej z najbardziej niezwykłych plaż nad Zatoką Omańską – Darak. Będziemy tam mieli krótki odpoczynek, a dla chętnych kąpiel. Następnie udamy się w dalszą drogę do miejscowości Tang, w pobliżu której znajduję się jedna z największych atrakcji geologicznych Iranu – wulkany błotne. Po południu przyjazd do Czabahar. Wieczorem krótkie zwiedzanie miasta oraz kolacja w jednej z lokalnych restauracji, gdzie będzie można skosztować typowych beludżystańskich dań.

B.

Po śniadaniu udamy się do jednego z najbardziej niezwykłych miejsc w okolicy Czabahar. Odwiedzimy Różowe Jezioro, które swoją wyjątkową barwę zawdzięcza składowi chemicznemu wody oraz żyjącym w niej bakteriom i sinicom. Następnie wybierzemy się w góry Martian, gdzie można podziwiać niezwykłe formacje skalne. W drodze powrotnej zatrzymamy się na ostatnie zdjęcia w puncie widokowym na wybrzeżu Zatoki Omańskiej. Po południu powrót do Czabahar. Ostatnie zakupy i pożegnalna kolacja.

B.D

Po śniadaniu, w zależności od godziny wylotu, transfer na lotnisko i wylot do Teheranu. Czas do wylotu z Iranu możemy wykorzystać na kilka sposobów (koszt zwiedzania poza ceną).

 1. Przejazd w północne rejony miasta na zwiedzanie kompleksu pałacowo-parkowego ostatnich władców Iranu z dynastii Pahlavi. Zobaczymy kompleks Saad Abad. O ile pozwoli nam czas, wjazd kolejką linową na wysokość ponad 4000 m n.p.m. na jeden ze szczytów górujących nad stolicą. Następnie przejazd na lotnisko i wylot z Iranu.
 2. Po przylocie czas na zakupową wycieczkę na największy bazar na Bliskim Wschodzie. Obiad i przejazd na lotnisko, wylot z Iranu.

Osoby, które będą kontynuowały podróż na północny zachód lub na wyjazd klasyczny, odbędą wieczorem spotkanie oraz kolację z nowymi uczestnikami kolejnej wyprawy.

B.

Informacje praktyczne

 • długość wyprawy: 10 dni w Iranie;
 • początek wyprawy: Teheran;
 • koniec wyprawy: Teheran;
 • atrakcje: Południowy-wschód Iranu to jeden z najrzadziej odwiedzanych rejonów tego niezwykle ciekawego i pięknego kraju. Wyprawa, na którą gorąco zapraszamy, będzie wyjątkową przygodą dla miłośników historii i archeologii. Odwiedzimy miasto Kerman, cytadele Bam i Rayen oraz stanowiska archeologiczne w Dżiroft. Dla osób zainteresowanych geologią oraz wyjątkowymi krajobrazami takie miejsca, jak Kaluty, największa solna jaskinia na świecie Namak, geopark na wyspie Keszm czy wulkany błotne, to tylko najważniejsze z wielu atrakcji, jakie czekają na uczestników wyprawy do południowo-wschodniej części Iranu. Nawet dla osób, które odwiedziły już kiedyś ten kraj, podróż po jego południowo-wschodnich rejonach będzie kompletnie innym doświadczeniem. Kultura, tradycje, język, a nawet religia mieszkańców prowincji Hormozgan i Beludżystan odbiegają od tego, co zwykliśmy kojarzyć z obszarem niegdysiejszej Persji.
  W trakcie wyprawy do południowo-wschodniej części Iranu dużym utrudnieniem będą wysokie temperatury, zapylenie oraz duża wilgotność powietrza, szczególnie w rejonach nadmorskich. Noclegi przewidziane są w hotelach o standardzie 2-, 3- i 4-gwiazdkowym, a niekiedy też w tradycyjnych domach przekształconych na kameralne hotele. Będziemy też nocować w małych pensjonatach rodzinnych, szczególnie w niewielkich miejscowościach i we wsiach, które będziemy odwiedzać na trasie wyprawy. W trakcie wyjazdu będziemy się przemieszczać minibusami i samochodami osobowymi. Program wyprawy został tak ułożony, aby umożliwić jak najlepsze poznanie miejsc będących największymi atrakcjami turystycznymi Iranu. Należy pamiętać, że Islamska Republika Iranu jest w zdecydowanej większości zamieszkiwana przez wyznawców islamu szyickiego, jednak będziemy także spotykać się z innymi grupami religijnymi. Wiąże się to z koniecznością poszanowania różnic kulturowych i przestrzegania zasad odpowiedniego ubioru.

Ze względu na sytuację polityczną długość wyjazdu oraz kolejność odwiedzanych miejsc mogą ulec zmianie. W sytuacji poważnego zagrożenia bezpieczeństwa turystów wyjazd może zostać odwołany. O możliwości realizacji wyprawy będziemy informowali na bieżąco.

 • Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy po planowanym zakończeniu wyprawy.
 • Przed wyjazdem konieczne jest uzyskanie wizy turystycznej. Wizę można uzyskać online https://e_visa.mfa.ir/en/ lub w placówkach dyplomatycznych Islamskiej Republiki Iranu.
 • Zabieramy również ze sobą kserokopię paszportu (strona ze zdjęciem) oraz dodatkowy dokument tożsamości.

 • Przed wyjazdem zalecamy konsultację z lekarzem rodzinnym oraz lekarzem medycyny tropikalnej.
 • Profilaktyka przeciwmalaryczna jest zalecana, jednak prawdopodobieństwo zarażenia jest małe ze względu na klimat oraz termin i trasę planowanej wyprawy.
 • Zalecane jest szczepienie przeciwko tężcowi, błonicy, wirusowemu zapaleniu wątroby (żółtaczce) typu A i B, durowi brzusznemu.
 • Występuje zagrożenie gruźlicą.
 • Polecamy odwiedzenie strony https://szczepieniadlapodrozujacych.pl
 • Podczas wyprawy pijemy tylko wodę butelkowaną. Zaleca się unikania lodu w napojach oraz surowych i niedogotowanych potraw.
 • W odwiedzanych miejscach istnieje jedynie prywatna opieka lekarska (koszt wizyty około 50 USD).
 • Ze względu na trudne warunki podróży i noclegów oraz specyfikę kraju konieczna jest pełna sprawność i dobra kondycja fizyczna.
 • Prosimy o zabranie ze sobą apteczki i zabezpieczanie odpowiedniej ilości leków przyjmowanych stale (o ile mamy takie zalecone przez lekarza), a ponadto z przydatnego wyposażenia apteczki:
 • krem z filtrem przeciwsłonecznym o wysokim faktorze (zalecany SPF 50),
 • środki odkażające, środki opatrunkowe,
 • środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe,
 • leki przeciwbiegunkowe, elektrolity i witaminy,
 • repelenty – Iran południowo-wschodni.

 • Islamska Republika Iranu jest państwem stosunkowo stabilnym i dobrze zorganizowanym.

Na chwilę obecną podróż do Iranu jest możliwa i względnie bezpieczna na proponowanej przez nas trasie. Zagrożenie konfliktem zbrojnym czy zamachem terrorystycznym jest niewielkie. Programy naszych wyjazdów układamy w taki sposób, aby unikać miejsc potencjalnie najbardziej niebezpiecznych (rejon przygraniczny z Afganistanem i Pakistanem).

 • Pewnym zagrożeniem mogą być kradzieże kieszonkowe oraz drobne kradzieże sprzętu elektronicznego, szczególnie w miejscach, w których gromadzi się dużo turystów lub panuje tłok (bazary).
 • Należy unikać odludnych miejsc, szczególnie po zmroku. Zalecamy zachować zdrowy rozsądek, nie obnosić się z biżuterią, drogimi zegarkami, aparatami fotograficznymi, nosić pieniądze i paszport w ukrytych schowkach pod ubraniami. Miejsca, które odwiedzamy, są raczej bezpieczne, ale mimo tego należy być ostrożnym.
 • Podczas podróży w północno-zachodnie rejony Iranu należy zachować ostrożność podczas trekkingów do punktów widokowych i górskich twierdz.
 • Dzięki dobrym kontaktom, jakie mamy z lokalnymi kontrahentami, na bieżąco śledzimy informacje dotyczące ewentualnych zagrożeń oraz poziomu bezpieczeństwa. Radzimy także zapoznać się z aktualnymi informacjami na stronie ministerstwa spraw zagranicznych:https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych.
 • W trakcie wyjazdu zalecamy poważne potraktowanie zaleceń naszych kontrahentów, przewodników i pilota.
 • Bardzo ważne jest poszanowanie lokalnych obyczajów i przepisów prawnych. Informacje na ich temat będą na bieżąco przekazywane przez lokalnych przewodników oraz pilota wyprawy.
 • Na teren Islamskiej Republiki Iranu nie wolno wwozić alkoholu i narkotyków, pornografii, wieprzowiny i wyrobów mięsnych zawierających wieprzowinę oraz towarów wyprodukowanych w Izraelu.
 • W Islamskiej Republice Iranu nie ma legalnej możliwości spożywania napojów alkoholowych.
 • Obowiązuje bezwzględny zakaz robienia zdjęć oraz filmów przy obiektach wojskowych i policyjnych oraz przy lotniskach. Nie robimy także zdjęć wszędzie tam, gdzie przebywają służby mundurowe!!!
 • Fotografowanie ludzi jest możliwe tylko za ich wyraźną zgodą. Robienie zdjęć bez uzyskania zgody osób fotografowanych często kończy się eskalacją agresywnych zachowań.

Oficjalną walutą w Islamskiej Republice Iranu jest rial. Wymiana pieniędzy jest możliwa w miastach – na lotnisku, w bankach, w punktach wymiany oraz w hotelach. W małych miejscowościach oraz we wsiach jest to praktycznie niemożliwe. Najlepszy kurs wymiany można uzyskać w przypadku wymiany euro i dolarów amerykańskich. Funty brytyjskie nie są powszechnie wymienne.

 • Ze względu na międzynarodowe sankcje gospodarcze nie ma możliwości korzystania z powszechnie używanych na świecie systemów krat płatniczych.
 • Istnieje możliwość założenie rachunku bankowego wraz z kartą płatniczą, która jest powszechnie akceptowana na teranie całego kraju. Ze względu na inflację oraz wysokie nominały banknotów jest to bardzo bezpieczne i wygodne rozwiązanie. W tym celu prosimy o kontakt z biurem w trakcie dokonywanie rezerwacji na wyprawy do Iranu.

Aktualne kursy walut można znaleźć na stronie www.xe.com lub z użyciem zainstalowanej aplikacji xe.com.

Językiem najczęściej używanym w Islamskiej Republice Iranu jest język perski – farsi. Ponadto na obszarze Iranu używanych jest wiele innych języków, np. arabski, azerski oraz liczne języki lokalne. W przypadku wyjazdu grupowego pilot posługuje się językiem angielskim lub perskim. W razie indywidualnej realizacji wyprawy niezbędna jest znajomość języka angielskiego lub wynajęcie lokalnego przewodnika znającego język angielski.

Islamska Republika Iranu jest krajem teokratycznym, w którym prawo stanowione jest w oparciu o prawo religijne, zróżnicowanym etnicznie i wyznaniowo. Bardzo ważne jest zapoznanie się z informacjami dotyczącymi ubioru. Kobiety są zobowiązane do noszenia chust na głowach we wszystkich miejscach publicznych, w tym w hotelach i restauracjach. Chusty należy założyć przed przylotem do Iranu. Zabronione są krótkie rękawy powyżej łokcia, dekolty, garsonki, krótkie spódnice i krótkie sukienki. Konieczne są luźne, długie spódnice lub spodnie oraz tuniki. Tunika lub płaszcz powinny sięgać przynajmniej do połowy uda. Dozwolone jest noszenie sandałów i odkrytych butów zarówno przez kobiety jak i mężczyzn. W wypadku odwiedzin niektórych meczetów i innych miejsc kultu kobiety mogą być proszone o założenie czadoru, który można za darmo wypożyczyć przy wejściu do obiektu. Należy pamiętać, że występują duże różnice między konserwatywną prowincją a bardzo liberalnymi dużymi miastami, w szczególności Teheranem i Szirazem. Mężczyźni nie mogą nosić krótkich spodni oraz podkoszulków. W oficjalnych kontaktach kobiety nie podają ręki mężczyźnie, a mężczyźni nie podają ręki kobietom. Obyczaj ten nadal występuje na prowincji, jednak w dużych miastach odchodzi do przeszłości. Należy również unikać rozmów na tematy polityczne. Irańczycy są ciekawi świata i turystów i chętnie podejmują tego typu rozmowy.

Bardzo ważne jest poszanowanie lokalnych obyczajów i prawa. Odpowiednie informacje będą przekazywane przez lokalnego przewodnika lub pilota wyprawy.

Proponowane terminy poszczególnych programów do Iranu zostały zaproponowane w okresach najbardziej sprzyjających warunków pogodowych w miejscach uwzględnionych w programach.

Iran południowo-wschodni. Najlepszy czas na wyprawy do tej części Iranu to termin od października do kwietnia. Temperatury w dzień kształtują się w przedziale +25°C do +38°C, a w nocy od +20°C do +25°C Możliwe są sporadyczne opady deszczu. Dużym utrudnieniem może być duże zapylenie oraz silne nasłonecznienie oraz wysoka wilgotność powietrza.

Informacje o pogodzie można znaleźć na stronie https://www.meteoblue.com/en.

W większości miast i miasteczek występuje zasięg telefonii komórkowej. Zakup lokalnej karty SIM wraz z pakietem internetowym jest możliwy i stosunkowo niedrogi. Wi-Fi jest dostępne w większości hoteli w dużych miastach oraz niektórych restauracjach i kawiarniach. Przed wyprawą polecamy, aby każdy uczestnik dowiedział się u swojego operatora telefonii komórkowej, czy ma podpisaną umowę z operatorami w Iranie, oraz jakie są ceny połączeń i SMS-ów w roamingu. Aby uniknąć niemiłej niespodzianki, zalecane jest wyłączenie transmisji danych przez sieć komórkową.

 • Gniazdka typu C, E i F. Napięcie 230V, częstotliwość 50 Hz.
 • Wi-Fi jest dostępne w większości hoteli i restauracji.
 • Dodatkowo zalecamy zabranie pojemnego powerbanku.

Ze względów klimatycznych i kulturowych najwygodniejsze będą luźne ubrania: długie spodnie, długie spódnice, koszule z długim rękawem, które łatwo przeprać i które szybko wyschną. Najwygodniejszym obuwiem na wyjazd będą pełne, lekkie buty. Polecane jest obuwie firmy Palladium. Można chodzić w odkrytych sandałach. Warto zabrać ze sobą:

 • saszetkę na dokumenty i pieniądze,
 • wilgotne chusteczki do mycia oraz żele antybakteryjne,
 • buty trekkingowe, nie muszą być za kostkę (Iran północno-zachodni),
 • śpiwór może być przydatny w trakcie wyprawy do północno-zachodniej części Iranu,
 • kurtka przeciwdeszczowa, szczególnie na wyprawę do północno-zachodniej części Iranu,
 • polar lub cieplejszą bluzę, które mogą się przydać wieczorami i nocą,
 • nakrycie głowy i okulary przeciwsłoneczne – obowiązkowo, ze słońcem nie ma żartów,
 • wygodne letnie ubranie, przydatne podczas praktycznie całego wyjazdu,
 • lekkie koszulki/koszule,
 • strój kąpielowy,
 • przydatne drobiazgi: latarkę, scyzoryk, przybory do szycia (zazwyczaj się nie przydają, ale nie są ciężkie i nie zajmują dużo miejsca), ładowarki, kubek (na specjalne okazje), dmuchany rogalik pod głowę, przydatny w samolocie i podczas przejazdów, mały portfel na lokalną walutę lektury na czas lotów i przejazdów.

Cena

Cena za osobę zależy od wielkości grupy:

 • 3590 € – grupa 2   osoby
 • 3290 € – grupa 3   osoby
 • 2590 € – grupa 4   osoby
 • 2490 € – grupa 5   osób
 • 2390 € – grupa 6   osób
 • 2290 € – grupa 7–8  osób
 • 2190 € – grupa 9–10 osób
 • 1990 € – grupa 11–12 osób
Cena zawiera

Dwa przeloty wewnętrzne na trasie Teheran  – Kerman oraz Czabahar – Teheran

Podczas wyjazdu będziemy poruszali się samochodami i minibusami, a także, o ile to będzie konieczne, samochodami terenowymi z napędem na 4 koła. Prędkość jest zależna od stanu nawierzchni drogi, ukształtowania powierzchni oraz liczby i długości postojów.

Nie jesteśmy w stanie zagwarantować jednolitego standardu zakwaterowania w każdym z zaplanowanych miejsc w trakcie pobytu w Iranie. Naszymi priorytetami są Państwa komfort, bezpieczeństwo, odpowiednia lokalizacja. Zawsze stawiamy na wspieranie miejscowej ludności, biorąc pod uwagę lokalizacje naszego zakwaterowania. Pokoje będą bazowały na przydziale dwuosobowym (pokoje z łazienkami). Wysokości dopłat do pokojów jednoosobowych podano w części „Cena”.

Podczas wyprawy planowane są dwa noclegi w hotelu w przybliżeniu odpowiadającym standardowi 2, 3 i 4 gwiazdek.

W niektórych miastach będziemy nocowali w tradycyjnych perskich domach przekształconych w kameralne hotele.

W małych miejscowościach i wsiach będziemy nocowali w rodzinnych pensjonatach lub małych, kameralnych hostelach.

Wyżywienie jest wliczone w cenę wyprawy, zgodnie z informacjami zawartymi w programie. B – śniadanie, L – obiad, D – kolacja. Śniadania będą zapewnione w hotelu. Obiady i kolacje będziemy jedli w lokalnych restauracjach. W Iranie jest dużo restauracji, gdzie można spróbować nie tylko Irańskich specjałów. Kuchnia Iranu jest niezwykle urozmaicona, podobnie jak kultura i historia tej części Bliskiego Wschodu. W zależności od programu będzie można spróbować dań lokalnej kuchni Beludżystanu, okolic cieśniny Ormuz czy nadkaspijskich rejonów prowincji Gilan, gdzie można skosztować dań z ryb i owoców morza.

Informacje dotyczące kosztów na miejscu można znaleźć na stronie https://www.numbeo.com/cost-of-living/.

Opiekę lokalnego przewodnika.

Opłaty za bilety wstępów i pozwolenia oraz zaproszenie niezbędne do uzyskania wizy.

Cena zawiera koszt napiwków oraz opłaty dla tragarzy.

Pilotaż, przygotowanie wyjazdu, zaproszenie niezbędne do uzyskania wizy.

Cena nie zawiera

Cena nie obejmuje kosztów przelotu głównego do i z Teheranu.

Firma BTP Adventure nie zajmuje się bezpośrednio organizacją i zakupem biletów na loty międzynarodowe. Możemy jednakże zasugerować najlepsze połączenia i przewoźników. W tym celu prosimy o kontakt za pośrednictwem adresu mailowego lub telefonu.

Kosztów wizy i pośrednictwa wizowego. Wizę można uzyskać online https://e_visa.mfa.ir/en/ lub w placówkach dyplomatycznych Islamskiej Republiki Iranu.

Dopłata do pokoju oraz namiotu jednoosobowego – 270 £.

 • Ubezpieczenie jest poza ceną wyprawy. Wykupienie ubezpieczenia jest niezbędnym elementem, koniecznym do realizacji wyprawy. Zalecamy wykupienie ubezpieczenia, które będzie odpowiedzenie dla miejsca gdzie realizujemy wyprawę oraz dla indywidualnego stanu zdrowia i potrzeb uczestnika wyprawy. Prosimy o przesłanie potwierdzenia zawarcia umowy ubezpieczeniowej.
 • Ubezpieczenie można wykupić indywidualnie na stronie Biura Signal Iduna lub w każdym innym towarzystwie ubezpieczeniowym: https://w3.signal-iduna.pl/e-policy/pl/travel/ind/step2.
 • Firma BPT Adventure może pomóc w uzyskaniu odpowiedniego ubezpieczenia, w tym celu prosimy o kontakt.

Posiłków poza wymienionymi w ostatecznym programie i dodatkowych napojów.

Kosztów dodatkowych noclegów i zakwaterowania w przypadku przylotu lub wylotu w innym terminie niż planowana wyprawa.

Zwiedzania Teheranu w dniu 10.

Wydatków osobistych i wydatków na zakup pamiątek.

UWAGI KOŃCOWE


Ze względu na sytuację polityczną, długość wyjazdu oraz kolejność odwiedzanych miejsc mogą ulec zmianie. W razie poważnego zagrożenia bezpieczeństwa turystów wyjazd może zostać odwołany. O możliwości realizacji wyprawy będziemy informowali na bieżąco.

Szczegółowe informacje dotyczące bezpieczeństwa oraz ostatecznego planu wyjazdu będziemy na bieżąco aktualizować. Przed decyzją o zgłoszeniu zalecamy zapoznanie się z informacjami dotyczącymi aktualnej sytuacji politycznej i sanitarnej w Iranie.

Wyprawę „Iran – południowy-wschód – 10 dni” można przedłużyć do centralnej części Iranu – „Perski Klasyk 12 dni” lub północno-zachodniej części Iranu.

Istnieje możliwość zorganizowania wyjazdu indywidualnego bez pilota, w tym celu prosimy o kontakt z biurem.

Wyjazd do Iranu można połączyć z wyprawami do Iraku, Pakistanu i Kurdystanu. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z biurem.

Istnieje możliwość zorganizowania wyjazdu indywidualnego bez pilota, w tym celu prosimy o kontakt z biurem.

Planowana wyprawa jest wyjątkową ofertą przygotowaną na podstawie naszego doświadczenia oraz znajomości lokalnej specyfiki i najważniejszych atrakcji Iranu.

Zależy nam na jak najlepszym, a jednocześnie bezpiecznym i w miarę możliwości wygodnym, podróżowaniu po tych mało uczęszczanych, a niezwykle ciekawych miejscach o fascynującej historii.

W razie pytań prosimy o kontakt z BTP ADVENTURE.

terminy i cena wycieczki
03/03/2023 - 12/03/2023
28/10/2023 - 06/11/2023

1990 Funtów dla grupy 11-12 osób

Wyprawę  „Iran – południowy-wschód – 10 dni” można przedłużyć do centralnej części Iranu – „Perski Klasyk 12 dni” lub północno-zachodniej części Iranu.

Istnieje możliwość zorganizowania wyjazdu indywidualnego bez pilota, w tym celu prosimy o kontakt z biurem.

Wyjazd do Iranu można połączyć z wyprawami do Iraku, Pakistanu i Kurdystanu. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z biurem.

 

 

 

cena dla grupy w opisie
galeria