Iran – południowy-wschód – 10 dni

Bliski Wschód
|
10
dni | 2 - 12 osób w grupie
opis wycieczki

historyczna, kulturowa, krajoznawcza

Południowy wschód Iranu to jeden z najrzadziej odwiedzanych rejonów tego niezwykle ciekawego i pięknego kraju. Wyprawa, na którą gorąco zapraszamy, będzie wyjątkową przygodą dla miłośników historii i archeologii.

Odwiedzimy miasto Kerman, cytadele Bam i Rayen oraz stanowiska archeologiczne w Dżiroft. Dla osób zainteresowanych geologią oraz wyjątkowymi krajobrazami takie miejsca, jak Kaluty, największa solna jaskinia na świecie Namak, geopark na wyspie Keszm czy wulkany błotne, to tylko najważniejsze z wielu atrakcji, jakie czekają na uczestników wyprawy do południowo-wschodniej części Iranu. Nawet dla osób, które odwiedziły już kiedyś ten kraj, podróż po jego południowo-wschodnich rejonach będzie kompletnie innym doświadczeniem. Kultura, tradycje, język, a nawet religia mieszkańców prowincji Hormozgan i Beludżystan odbiegają od tego, co zwykliśmy kojarzyć z obszarem niegdysiejszej Persji.

program

Przyloty do Teheranu odbywają się zazwyczaj w godzinach popołudniowych i wieczornych. Po przylocie formalności wizowe i transfer do hotelu na nocleg.

 

Rano wylot do Kermanu – miasta niezwykle ciekawego, chociaż mało odwiedzanego przez turystów. Po przyjeździe zwiedzanie najważniejszych atrakcji: kompleksu Gandż Ali Chana, gdzie znajdują się pochodzące z XVII wieku łaźnie, karczma oraz bazar. Kolejny punkt programu to wizyta w Meczecie Piątkowym Jameh. Po obiedzie przejazd do Mahanu, gdzie zobaczymy jeden z najpiękniejszych ogrodów Iranu, położony w pustynnym rejonie południowej części kraju – ogród Shahzade. Wieczorem odwiedzimy mauzoleum szacha Nematollaha Vali, wielkiego XIV-wiecznego mistyka i poety. Obecnie jest to miejsce pielgrzymek bractw sufickich. Nocleg w historycznym domu zaadaptowanym na hotel.

B.D

Dla chętnych możliwość zobaczenia jedynego w swoim rodzaju spektaklu, jakim jest wschód słońca na najgorętszej pustyni świata, w otoczeniu niezwykłych formacji geologicznych, jakimi są kaluty. Powrót do Mahanu, a następnie po krótkim odpoczynku przejazd do miasteczka Rayen i wizyta w tamtejszej cytadeli. Po zwiedzaniu kontynuujemy podróż w kierunku południowym – do Bam, gdzie zobaczymy największą twierdzę wybudowaną z cegły suszonej na słońcu. Historia miasta i twierdzy to ponad 2000 lat. Garnizon twierdzy ochraniał szlaki handlowe przed atakami plemion z pustyni Lut. Cytadela została zniszczona podczas tragicznego trzęsienia ziemi w 2003 r. Dzięki międzynarodowej pomocy została już w większości odbudowana. Bam to także ważny ośrodek uprawy i przetwórstwa daktyli. Spróbujemy ponoć najlepszych daktyli w Iranie. Nocleg w Bam

B.

Po śniadaniu udamy się w drogę do Bandar Abbas. Po drodze zatrzymamy się w Dżiroft, niewielkim mieście, które powstało w miejscu obecności przed ponad 5 tysiącami lat jednej z najbardziej rozwiniętych cywilizacji na Bliskim Wschodzie. Do dziś nie wiemy, kim byli mieszkańcy dawnego Dżiroft, jednak pozostawili po sobie niezwykłe zabytki oraz zapisy w nieodczytanym do dziś piśmie. Po południu przyjazd do Bandar Abbas. Następnie rejs promem lub transfer busem na wyspę Keszm. Zakwaterowanie i kolacja w lokalnej restauracji. W wypadku późnego przyjazdu do Bandar Abbas na wyspę udamy się następnego dnia.

B.

Po śniadaniu udamy się na całodzienne zwiedzanie fascynującej i tajemniczej wyspy Keszm. Zobaczymy unikalny obszar lasów namorzynowych – Harara. Odwiedzimy geopark z fantastycznymi formami skalnymi. Przejdziemy się kanionem Chahkooh oraz udamy się do jaskini Namak, która jest największą solną jaskinią na świecie, o całkowitej znanej długości ponad 6 kilometrów. Nocleg na wyspie.

B.

Tego dnia pojedziemy do wsi Laft, gdzie do dziś budowane są tradycyjne statki, które niegdyś przemierzały Morze Arabskie i Ocean Indyjski. Następnie udamy się łodziami motorowymi na wyspę Hengam, gdzie będzie możliwość kąpieli na jednej z bezludnych plaż. Nocleg na wyspie.

B.

Po śniadaniu opuścimy wyspę Keszm i udamy się w drogę powrotną do Bandar Abbas (promem lub minibusem). Następnie rozpoczniemy całodzienny przejazd do Sirik (350 km). Będziemy podróżować wzdłuż cieśniny Ormuz oraz Zatoki Omańskiej. Na obiad zatrzymamy się w miasteczku Minab lub w innym miejscu na trasie. Po południu przyjazd, spacer po miasteczku i kolacja.

B.D

Po śniadaniu udamy się w dalszą podróż na wschód. Podczas drogi do stolicy Beludżystanu zatrzymamy się na jednej z najbardziej niezwykłych plaż nad Zatoką Omańską – Darak. Będziemy tam mieli krótki odpoczynek, a dla chętnych kąpiel. Następnie udamy się w dalszą drogę do miejscowości Tang, w pobliżu której znajduję się jedna z największych atrakcji geologicznych Iranu – wulkany błotne. Po południu przyjazd do Czabahar. Wieczorem krótkie zwiedzanie miasta oraz kolacja w jednej z lokalnych restauracji, gdzie będzie można skosztować typowych beludżystańskich dań.

B.

Po śniadaniu udamy się do jednego z najbardziej niezwykłych miejsc w okolicy Czabahar. Odwiedzimy Różowe Jezioro, które swoją wyjątkową barwę zawdzięcza składowi chemicznemu wody oraz żyjącym w niej bakteriom i sinicom. Następnie wybierzemy się w góry Martian, gdzie można podziwiać niezwykłe formacje skalne. W drodze powrotnej zatrzymamy się na ostatnie zdjęcia w puncie widokowym na wybrzeżu Zatoki Omańskiej. Po południu powrót do Czabahar. Ostatnie zakupy i pożegnalna kolacja.

B.D

Po śniadaniu, w zależności od godziny wylotu, transfer na lotnisko i wylot do Teheranu. Czas do wylotu z Iranu możemy wykorzystać na kilka sposobów (koszt zwiedzania poza ceną).

 1. Przejazd w północne rejony miasta na zwiedzanie kompleksu pałacowo-parkowego ostatnich władców Iranu z dynastii Pahlavi. Zobaczymy kompleks Saad Abad. O ile pozwoli nam czas, wjazd kolejką linową na wysokość ponad 4000 m n.p.m. na jeden ze szczytów górujących nad stolicą. Następnie przejazd na lotnisko i wylot z Iranu.
 2. Po przylocie czas na zakupową wycieczkę na największy bazar na Bliskim Wschodzie. Obiad i przejazd na lotnisko, wylot z Iranu.

Osoby, które będą kontynuowały podróż na północny zachód lub na wyjazd klasyczny, odbędą wieczorem spotkanie oraz kolację z nowymi uczestnikami kolejnej wyprawy.

B.

Informacje praktyczne

 • długość wyprawy: 10 dni w Iranie;
 • początek wyprawy: Teheran;
 • koniec wyprawy: Teheran;
 • atrakcje: Południowy-wschód Iranu to jeden z najrzadziej odwiedzanych rejonów tego niezwykle ciekawego i pięknego kraju. Wyprawa, na którą gorąco zapraszamy, będzie wyjątkową przygodą dla miłośników historii i archeologii. Odwiedzimy miasto Kerman, cytadele Bam i Rayen oraz stanowiska archeologiczne w Dżiroft. Dla osób zainteresowanych geologią oraz wyjątkowymi krajobrazami takie miejsca, jak Kaluty, największa solna jaskinia na świecie Namak, geopark na wyspie Keszm czy wulkany błotne, to tylko najważniejsze z wielu atrakcji, jakie czekają na uczestników wyprawy do południowo-wschodniej części Iranu. Nawet dla osób, które odwiedziły już kiedyś ten kraj, podróż po jego południowo-wschodnich rejonach będzie kompletnie innym doświadczeniem. Kultura, tradycje, język, a nawet religia mieszkańców prowincji Hormozgan i Beludżystan odbiegają od tego, co zwykliśmy kojarzyć z obszarem niegdysiejszej Persji.
  W trakcie wyprawy do południowo-wschodniej części Iranu dużym utrudnieniem będą wysokie temperatury, zapylenie oraz duża wilgotność powietrza, szczególnie w rejonach nadmorskich. Noclegi przewidziane są w hotelach o standardzie 2-, 3- i 4-gwiazdkowym, a niekiedy też w tradycyjnych domach przekształconych na kameralne hotele. Będziemy też nocować w małych pensjonatach rodzinnych, szczególnie w niewielkich miejscowościach i we wsiach, które będziemy odwiedzać na trasie wyprawy. W trakcie wyjazdu będziemy się przemieszczać minibusami i samochodami osobowymi. Program wyprawy został tak ułożony, aby umożliwić jak najlepsze poznanie miejsc będących największymi atrakcjami turystycznymi Iranu. Należy pamiętać, że Islamska Republika Iranu jest w zdecydowanej większości zamieszkiwana przez wyznawców islamu szyickiego, jednak będziemy także spotykać się z innymi grupami religijnymi. Wiąże się to z koniecznością poszanowania różnic kulturowych i przestrzegania zasad odpowiedniego ubioru.

Ze względu na sytuację polityczną długość wyjazdu oraz kolejność odwiedzanych miejsc mogą ulec zmianie. W sytuacji poważnego zagrożenia bezpieczeństwa turystów wyjazd może zostać odwołany. O możliwości realizacji wyprawy będziemy informowali na bieżąco.

 • Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy po planowanym zakończeniu wyprawy.
 • Przed wyjazdem konieczne jest uzyskanie wizy turystycznej. Wizę można uzyskać online https://e_visa.mfa.ir/en/ lub w placówkach dyplomatycznych Islamskiej Republiki Iranu.
 • Zabieramy również ze sobą kserokopię paszportu (strona ze zdjęciem) oraz dodatkowy dokument tożsamości.

 • Przed wyjazdem zalecamy konsultację z lekarzem rodzinnym oraz lekarzem medycyny tropikalnej.
 • Profilaktyka przeciwmalaryczna jest zalecana, jednak prawdopodobieństwo zarażenia jest małe ze względu na klimat oraz termin i trasę planowanej wyprawy.
 • Zalecane jest szczepienie przeciwko tężcowi, błonicy, wirusowemu zapaleniu wątroby (żółtaczce) typu A i B, durowi brzusznemu.
 • Występuje zagrożenie gruźlicą.
 • Polecamy odwiedzenie strony https://szczepieniadlapodrozujacych.pl
 • Podczas wyprawy pijemy tylko wodę butelkowaną. Zaleca się unikania lodu w napojach oraz surowych i niedogotowanych potraw.
 • W odwiedzanych miejscach istnieje jedynie prywatna opieka lekarska (koszt wizyty około 50 USD).
 • Ze względu na trudne warunki podróży i noclegów oraz specyfikę kraju konieczna jest pełna sprawność i dobra kondycja fizyczna.
 • Prosimy o zabranie ze sobą apteczki i zabezpieczanie odpowiedniej ilości leków przyjmowanych stale (o ile mamy takie zalecone przez lekarza), a ponadto z przydatnego wyposażenia apteczki:
 • krem z filtrem przeciwsłonecznym o wysokim faktorze (zalecany SPF 50),
 • środki odkażające, środki opatrunkowe,
 • środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe,
 • leki przeciwbiegunkowe, elektrolity i witaminy,
 • repelenty – Iran południowo-wschodni.

 • Islamska Republika Iranu jest państwem stosunkowo stabilnym i dobrze zorganizowanym.

Na chwilę obecną podróż do Iranu jest możliwa i względnie bezpieczna na proponowanej przez nas trasie. Zagrożenie konfliktem zbrojnym czy zamachem terrorystycznym jest niewielkie. Programy naszych wyjazdów układamy w taki sposób, aby unikać miejsc potencjalnie najbardziej niebezpiecznych (rejon przygraniczny z Afganistanem i Pakistanem).

 • Pewnym zagrożeniem mogą być kradzieże kieszonkowe oraz drobne kradzieże sprzętu elektronicznego, szczególnie w miejscach, w których gromadzi się dużo turystów lub panuje tłok (bazary).
 • Należy unikać odludnych miejsc, szczególnie po zmroku. Zalecamy zachować zdrowy rozsądek, nie obnosić się z biżuterią, drogimi zegarkami, aparatami fotograficznymi, nosić pieniądze i paszport w ukrytych schowkach pod ubraniami. Miejsca, które odwiedzamy, są raczej bezpieczne, ale mimo tego należy być ostrożnym.
 • Podczas podróży w północno-zachodnie rejony Iranu należy zachować ostrożność podczas trekkingów do punktów widokowych i górskich twierdz.
 • Dzięki dobrym kontaktom, jakie mamy z lokalnymi kontrahentami, na bieżąco śledzimy informacje dotyczące ewentualnych zagrożeń oraz poziomu bezpieczeństwa. Radzimy także zapoznać się z aktualnymi informacjami na stronie ministerstwa spraw zagranicznych:https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych.
 • W trakcie wyjazdu zalecamy poważne potraktowanie zaleceń naszych kontrahentów, przewodników i pilota.
 • Bardzo ważne jest poszanowanie lokalnych obyczajów i przepisów prawnych. Informacje na ich temat będą na bieżąco przekazywane przez lokalnych przewodników oraz pilota wyprawy.
 • Na teren Islamskiej Republiki Iranu nie wolno wwozić alkoholu i narkotyków, pornografii, wieprzowiny i wyrobów mięsnych zawierających wieprzowinę oraz towarów wyprodukowanych w Izraelu.
 • W Islamskiej Republice Iranu nie ma legalnej możliwości spożywania napojów alkoholowych.
 • Obowiązuje bezwzględny zakaz robienia zdjęć oraz filmów przy obiektach wojskowych i policyjnych oraz przy lotniskach. Nie robimy także zdjęć wszędzie tam, gdzie przebywają służby mundurowe!!!
 • Fotografowanie ludzi jest możliwe tylko za ich wyraźną zgodą. Robienie zdjęć bez uzyskania zgody osób fotografowanych często kończy się eskalacją agresywnych zachowań.

Oficjalną walutą w Islamskiej Republice Iranu jest rial. Wymiana pieniędzy jest możliwa w miastach – na lotnisku, w bankach, w punktach wymiany oraz w hotelach. W małych miejscowościach oraz we wsiach jest to praktycznie niemożliwe. Najlepszy kurs wymiany można uzyskać w przypadku wymiany euro i dolarów amerykańskich. Funty brytyjskie nie są powszechnie wymienne.

 • Ze względu na międzynarodowe sankcje gospodarcze nie ma możliwości korzystania z powszechnie używanych na świecie systemów krat płatniczych.
 • Istnieje możliwość założenie rachunku bankowego wraz z kartą płatniczą, która jest powszechnie akceptowana na teranie całego kraju. Ze względu na inflację oraz wysokie nominały banknotów jest to bardzo bezpieczne i wygodne rozwiązanie. W tym celu prosimy o kontakt z biurem w trakcie dokonywanie rezerwacji na wyprawy do Iranu.

Aktualne kursy walut można znaleźć na stronie www.xe.com lub z użyciem zainstalowanej aplikacji xe.com.

Językiem najczęściej używanym w Islamskiej Republice Iranu jest język perski – farsi. Ponadto na obszarze Iranu używanych jest wiele innych języków, np. arabski, azerski oraz liczne języki lokalne.  W razie indywidualnej realizacji wyprawy niezbędna jest znajomość języka angielskiego lub wynajęcie lokalnego przewodnika znającego język angielski.

Islamska Republika Iranu jest krajem teokratycznym, w którym prawo stanowione jest w oparciu o prawo religijne, zróżnicowanym etnicznie i wyznaniowo. Bardzo ważne jest zapoznanie się z informacjami dotyczącymi ubioru. Kobiety są zobowiązane do noszenia chust na głowach we wszystkich miejscach publicznych, w tym w hotelach i restauracjach. Chusty należy założyć przed przylotem do Iranu. Zabronione są krótkie rękawy powyżej łokcia, dekolty, garsonki, krótkie spódnice i krótkie sukienki. Konieczne są luźne, długie spódnice lub spodnie oraz tuniki. Tunika lub płaszcz powinny sięgać przynajmniej do połowy uda. Dozwolone jest noszenie sandałów i odkrytych butów zarówno przez kobiety jak i mężczyzn. W wypadku odwiedzin niektórych meczetów i innych miejsc kultu kobiety mogą być proszone o założenie czadoru, który można za darmo wypożyczyć przy wejściu do obiektu. Należy pamiętać, że występują duże różnice między konserwatywną prowincją a bardzo liberalnymi dużymi miastami, w szczególności Teheranem i Szirazem. Mężczyźni nie mogą nosić krótkich spodni oraz podkoszulków. W oficjalnych kontaktach kobiety nie podają ręki mężczyźnie, a mężczyźni nie podają ręki kobietom. Obyczaj ten nadal występuje na prowincji, jednak w dużych miastach odchodzi do przeszłości. Należy również unikać rozmów na tematy polityczne. Irańczycy są ciekawi świata i turystów i chętnie podejmują tego typu rozmowy.

Bardzo ważne jest poszanowanie lokalnych obyczajów i prawa. Odpowiednie informacje będą przekazywane przez lokalnego przewodnika lub pilota wyprawy.

Proponowane terminy poszczególnych programów do Iranu zostały zaproponowane w okresach najbardziej sprzyjających warunków pogodowych w miejscach uwzględnionych w programach.

Iran południowo-wschodni. Najlepszy czas na wyprawy do tej części Iranu to termin od października do kwietnia. Temperatury w dzień kształtują się w przedziale +25°C do +38°C, a w nocy od +20°C do +25°C Możliwe są sporadyczne opady deszczu. Dużym utrudnieniem może być duże zapylenie oraz silne nasłonecznienie oraz wysoka wilgotność powietrza.

Informacje o pogodzie można znaleźć na stronie https://www.meteoblue.com/en.

W większości miast i miasteczek występuje zasięg telefonii komórkowej. Zakup lokalnej karty SIM wraz z pakietem internetowym jest możliwy i stosunkowo niedrogi. Wi-Fi jest dostępne w większości hoteli w dużych miastach oraz niektórych restauracjach i kawiarniach. Przed wyprawą polecamy, aby każdy uczestnik dowiedział się u swojego operatora telefonii komórkowej, czy ma podpisaną umowę z operatorami w Iranie, oraz jakie są ceny połączeń i SMS-ów w roamingu. Aby uniknąć niemiłej niespodzianki, zalecane jest wyłączenie transmisji danych przez sieć komórkową.

 • Gniazdka typu C, E i F. Napięcie 230V, częstotliwość 50 Hz.
 • Wi-Fi jest dostępne w większości hoteli i restauracji.
 • Dodatkowo zalecamy zabranie pojemnego powerbanku.

Ze względów klimatycznych i kulturowych najwygodniejsze będą luźne ubrania: długie spodnie, długie spódnice, koszule z długim rękawem, które łatwo przeprać i które szybko wyschną. Najwygodniejszym obuwiem na wyjazd będą pełne, lekkie buty. Polecane jest obuwie firmy Palladium. Można chodzić w odkrytych sandałach. Warto zabrać ze sobą:

 • saszetkę na dokumenty i pieniądze,
 • wilgotne chusteczki do mycia oraz żele antybakteryjne,
 • buty trekkingowe, nie muszą być za kostkę (Iran północno-zachodni),
 • śpiwór może być przydatny w trakcie wyprawy do północno-zachodniej części Iranu,
 • kurtka przeciwdeszczowa, szczególnie na wyprawę do północno-zachodniej części Iranu,
 • polar lub cieplejszą bluzę, które mogą się przydać wieczorami i nocą,
 • nakrycie głowy i okulary przeciwsłoneczne – obowiązkowo, ze słońcem nie ma żartów,
 • wygodne letnie ubranie, przydatne podczas praktycznie całego wyjazdu,
 • lekkie koszulki/koszule,
 • strój kąpielowy,
 • przydatne drobiazgi: latarkę, scyzoryk, przybory do szycia (zazwyczaj się nie przydają, ale nie są ciężkie i nie zajmują dużo miejsca), ładowarki, kubek (na specjalne okazje), dmuchany rogalik pod głowę, przydatny w samolocie i podczas przejazdów, mały portfel na lokalną walutę lektury na czas lotów i przejazdów.

Cena

Cena: 2290 £ za osobę

Cena zawiera

Dwa przeloty wewnętrzne na trasie Teheran  – Kerman oraz Czabahar – Teheran

Podczas wyjazdu będziemy poruszali się samochodami i minibusami, a także, o ile to będzie konieczne, samochodami terenowymi z napędem na 4 koła. Prędkość jest zależna od stanu nawierzchni drogi, ukształtowania powierzchni oraz liczby i długości postojów.

Nie jesteśmy w stanie zagwarantować jednolitego standardu zakwaterowania w każdym z zaplanowanych miejsc w trakcie pobytu w Iranie. Naszymi priorytetami są Państwa komfort, bezpieczeństwo, odpowiednia lokalizacja. Zawsze stawiamy na wspieranie miejscowej ludności, biorąc pod uwagę lokalizacje naszego zakwaterowania. Pokoje będą bazowały na przydziale dwuosobowym (pokoje z łazienkami). Wysokości dopłat do pokojów jednoosobowych podano w części „Cena”.

Podczas wyprawy planowane są dwa noclegi w hotelu w przybliżeniu odpowiadającym standardowi 2, 3 i 4 gwiazdek.

W niektórych miastach będziemy nocowali w tradycyjnych perskich domach przekształconych w kameralne hotele.

W małych miejscowościach i wsiach będziemy nocowali w rodzinnych pensjonatach lub małych, kameralnych hostelach.

Wyżywienie jest wliczone w cenę wyprawy, zgodnie z informacjami zawartymi w programie. B – śniadanie, L – obiad, D – kolacja. Śniadania będą zapewnione w hotelu. Obiady i kolacje będziemy jedli w lokalnych restauracjach. W Iranie jest dużo restauracji, gdzie można spróbować nie tylko Irańskich specjałów. Kuchnia Iranu jest niezwykle urozmaicona, podobnie jak kultura i historia tej części Bliskiego Wschodu. W zależności od programu będzie można spróbować dań lokalnej kuchni Beludżystanu, okolic cieśniny Ormuz czy nadkaspijskich rejonów prowincji Gilan, gdzie można skosztować dań z ryb i owoców morza.

Informacje dotyczące kosztów na miejscu można znaleźć na stronie https://www.numbeo.com/cost-of-living/.

Opiekę lokalnego przewodnika.

Opłaty za bilety wstępów i pozwolenia oraz zaproszenie niezbędne do uzyskania wizy.

Przygotowanie wyjazdu, zaproszenie niezbędne do uzyskania wizy.

Cena nie zawiera

Cena nie obejmuje kosztów przelotu głównego do i z Teheranu.

Firma BTP Adventure nie zajmuje się bezpośrednio organizacją i zakupem biletów na loty międzynarodowe. Możemy jednakże zasugerować najlepsze połączenia i przewoźników. W tym celu prosimy o kontakt za pośrednictwem adresu mailowego lub telefonu.

Kosztów wizy i pośrednictwa wizowego. Wizę można uzyskać online https://e_visa.mfa.ir/en/ lub w placówkach dyplomatycznych Islamskiej Republiki Iranu.

Cena nie zawiera koszt napiwków oraz opłaty dla tragarzy.

Dopłata do pokoju oraz namiotu jednoosobowego – 250 £.

 • Ubezpieczenie jest poza ceną wyprawy. Wykupienie ubezpieczenia jest niezbędnym elementem, koniecznym do realizacji wyprawy. Zalecamy wykupienie ubezpieczenia, które będzie odpowiedzenie dla miejsca gdzie realizujemy wyprawę oraz dla indywidualnego stanu zdrowia i potrzeb uczestnika wyprawy. Prosimy o przesłanie potwierdzenia zawarcia umowy ubezpieczeniowej.
 • Ubezpieczenie można wykupić indywidualnie na stronie Biura Signal Iduna lub w każdym innym towarzystwie ubezpieczeniowym: https://w3.signal-iduna.pl/e-policy/pl/travel/ind/step2.
 • Firma BPT Adventure może pomóc w uzyskaniu odpowiedniego ubezpieczenia, w tym celu prosimy o kontakt.

Posiłków poza wymienionymi w ostatecznym programie i dodatkowych napojów.

Kosztów dodatkowych noclegów i zakwaterowania w przypadku przylotu lub wylotu w innym terminie niż planowana wyprawa.

Zwiedzania Teheranu w dniu 10.

Wydatków osobistych i wydatków na zakup pamiątek.

UWAGI KOŃCOWE


Ze względu na sytuację polityczną, długość wyjazdu oraz kolejność odwiedzanych miejsc mogą ulec zmianie. W razie poważnego zagrożenia bezpieczeństwa turystów wyjazd może zostać odwołany. O możliwości realizacji wyprawy będziemy informowali na bieżąco.

Szczegółowe informacje dotyczące bezpieczeństwa oraz ostatecznego planu wyjazdu będziemy na bieżąco aktualizować. Przed decyzją o zgłoszeniu zalecamy zapoznanie się z informacjami dotyczącymi aktualnej sytuacji politycznej i sanitarnej w Iranie.

Wyprawę „Iran – południowy-wschód – 10 dni” można przedłużyć do centralnej części Iranu – „Perski Klasyk 12 dni” lub północno-zachodniej części Iranu.

Istnieje możliwość zorganizowania wyjazdu z polskojęzycznym pilotem wycieczek, w tym celu prosimy o kontakt z biurem.

Wyjazd do Iranu można połączyć z wyprawami do Iraku, Pakistanu i Kurdystanu. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z biurem.

Istnieje możliwość zorganizowania wyjazdu indywidualnego bez pilota, w tym celu prosimy o kontakt z biurem.

Planowana wyprawa jest wyjątkową ofertą przygotowaną na podstawie naszego doświadczenia oraz znajomości lokalnej specyfiki i najważniejszych atrakcji Iranu.

Zależy nam na jak najlepszym, a jednocześnie bezpiecznym i w miarę możliwości wygodnym, podróżowaniu po tych mało uczęszczanych, a niezwykle ciekawych miejscach o fascynującej historii.

W razie pytań prosimy o kontakt z BTP ADVENTURE.

terminy i cena wycieczki
27/10/2024 - 05/11/2024
02/03/2025 - 11/03/2025
05/10/2025 - 14/10/2025

2290 Funtów za osobę

Wyprawę  „Iran – południowy-wschód – 10 dni” można przedłużyć do centralnej części Iranu – „Perski Klasyk 12 dni” lub północno-zachodniej części Iranu.

Istnieje możliwość zorganizowania wyjazdu z polskojęzycznym pilotem wycieczek, w tym celu prosimy o kontakt z biurem.

Wyjazd do Iranu można połączyć z wyprawami do Iraku, Pakistanu i Kurdystanu. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z biurem.

 

 

 

cena dla grupy w opisie
galeria